3 pomysły na przytulny salon

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się swobodnie, bezpiecznie i komfortowo. Nieważne, czy to małe mieszkanie czy duży dom wolnostojący – sercem domostwa jest zawsze salon. Jak go urządzić?

Specjaliści z firmy drabiny-krause.dmn.pl są zgodni – urządzenie przytulnego salonu to nie lada wyzwanie, nie tylko dla tych, którzy działają na własną rękę, ale także dla profesjonalistów znających się na rzeczy. Dobrze zaprojektowany pokój dzienny ma być nie tylko estetyczny, ale także praktyczny w użytkowaniu i pełniący funkcję wizytówki całego domu. 

1. Funkcjonalność

Salon, w którym domownicy poczują się dobrze powinien spełniać wymagania wszystkich lokatorów i odpowiadać na ich potrzeby. Dobrze, jeśli będzie prezentował pasje, zainteresowania i hobby domowników, ale także pozwalał im spędzać czas w dokładnie taki sposób, jaki lubią. Jeśli więc Twoja rodzina lubi czytać książki, komiksy czy czasopisma, a do szczęścia nie potrzebuje telewizora czy radia – pozbądź się ich. Jeśli jednak stawiacie na wspólną rozrywkę przy ulubionych filmach lub rodzinnej grze na konsoli – nie zapomnijcie o tego typu elementach.

2. Estetyka

Tym, co nada odpowiedniemu charakteru Twojemu salonowi są barwy, faktury, materiały i kształty. Poświęć im więc wiele uwagi, by uzyskać wymarzony efekt, ale jednocześnie nie przesadzić. Możliwości jest mnóstwo! Postaw na minimalistyczne, białe ściany, a wnętrze wypełnij nietuzinkowymi dodatkami: designerskimi lampami, oryginalnymi obrazami czy kolorowymi poduszkami. Możesz także pokryć ściany ciepłymi odcieniami i dobrać do nich odpowiednie meble. Przytulną atmosferę pomogą Ci także stworzyć „grube”, mięsiste materiały typu wełna oraz różnego rodzaju koronki, hafty, motywy kwiatowe czy kraciaste.

3. Połączenie stylów

Nie bój się odważnych rozwiązań! Połącz to, co z pozoru wydaje się całkowicie odmienne. Taki „chaos” stylistyczny sprawi, że Twój pokój dzienny zyska przytulnego charakteru. Dzięki meblom z różnych epok, kolorowym narzutom czy poduszkom odpowiednio wypełnisz wnętrze. Zdjęcia, autorskie obrazy, pamiątki z podróży lub inne przedmioty domowników o wartości sentymentalnej pomogą Wam stworzyć spójną całość. 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ