ogród

Ogród jest ozdobą naszego domu, ale nie tylko. Jest to również miejsce, w którym możemy odpocząć i zebrać myśli. W ogrodzie dzika przyroda oraz jej naturalny, niczym niekontrolowany kształt posiada swój niezwykły urok. Jednak znacznie lepiej sprawuje się to w parku narodowym niż w przydomowym ogródku. Aby sprawić, że nasz dom będzie niczym dzieło sztuki możemy zlecić jego wykonanie architektowi krajobrazu. Osoba taka specjalizuje się w projektowaniu ogrodów. Jak przebiega taki rodzaj aranżacji? Przekonaj się jakie są rodzaje aranżacji ogrodów oraz wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/architekt-krajobrazu-aranzacja-ogrodu/

Styl japoński – aranżacja ogrodu

Jest to orientalna stylistyka, która kusi swoją egzotycznością oraz swoim wyrafinowaniem, klasą, a także gustem. Taki styl cechuje między innymi minimalizm, zamiłowanie do spokoju i statyczności, a także przyrody nieożywionej. W takim ogrodzie z pewnością obecne będą elementy takie jak woda oraz kamienie. Jeżeli chodzi jednak o roślinność, to w takim ogrodzie na pewno nie będzie mogło zabraknąć wiśni, azalii czy sosny japońskiej.

Styl Eko – aranżacja ogrodu

Jeżeli chodzi o styl Eko, to istotne jest tutaj połączenie roślinności z możliwościami gleby. Architekt krajobrazu założy największą możliwą ingerencję w naturalne warunki ziemi. Nierzadko w takim ogrodzie spotkamy naturalne chwasty czy niepożądane rośliny. Z pewnością dużą zaletą jest to, że nie musimy o taki ogród szczegółowo dbać, ponieważ będzie rządził się on sam prawami natury.

Romantyzm – aranżacja ogrodu

Wszystko co charakteryzuje taką romantyczną stylistykę jest to aura tajemniczości oraz urok nieznanego. W takim ogrodzie z pewnością zaobserwujemy ławkę otoczoną gęstwinami, symbolizującą intymność czy pierwsze pocałunki. Nie zabraknie również gęstego bluszczu, małej sadzawki czy altanki. Do tego piękne róże, hortensje, lawenda i piwonie. Bardzo często architekci krajobrazu proponują do takich rozwiązań kształty roślin w postaci łuków.

Minimalizm – aranżacja ogrodu

Minimalnie jest to bardzo subtelna forma, która ma na celu harmonię oraz dobór odpowiednich kształtów. Projektant zaprojektuje ogród bez przepychu, jedynie z nielicznymi drzewkami i kwiatami. Będą one w dużej odległości od siebie, co będzie dawało mnóstwo miejsca. Główną rolę w takim ogrodzie będzie pełnił zadbany, krótko przystrzyżony trawnik. Ewentualne ozdoby i dodatki muszą być drobiazgowe i stonowane.

Zobacz też: http://dominikum.pl/zarobki-i-realia-pracy-architekta-za-granica/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ