Każdego dnia w biurze spędzamy kilka godzin i w tym czasie nie tylko pracujemy, ale także odbywamy spotkania czy jemy posiłki. Czajnik elektryczny to niezbędny element wyposażenia biurowej kuchni. Dzięki niemu szybko zaparzymy herbatę lub kawę dla siebie lub gości. Jaki sprzęt wybrać?

Zazwyczaj w przestrzeni biurowej na kuchnię wydziela się niewielkie pomieszczenie lub organizuje kącik w pokoju. W zależności od powierzchni znajdziemy w niej niedużą lodówkę, mikrofalówkę do podgrzewania dań, zlewozmywak, niezbędne naczynia i sztućce oraz stół z krzesłami. Ze względów praktycznych, ale także bezpieczeństwa rzadko w biurze montuje się tradycyjną kuchenkę, dlatego najlepszym rozwiązaniem do zagotowania wody jest czajnik elektryczny. Z uwagi na fakt, że jest to sprzęt widoczny warto zadbać, aby był nie tylko niezawodny, ale także efektownie się prezentował, szczególnie gdy kuchnia umieszczona jest w otwartej przestrzeni i goście widzą jej wyposażenie.

Klasyka w niezawodnym wydaniu

W przestrzeni biurowej wodę gotuje się często i w różnych godzinach, dlatego czajnik powinien być wytrzymały oraz solidny. Lepiej zainwestować w produkt, który będzie bezpieczny w użytkowaniu i posłuży na dłużej. Tradycyjne czajniki wykonane są z tworzywa sztucznego, ale dostępne są także modele ze stali lub aluminium i te najczęściej obok funkcji praktycznej zachwycają swoim kształtem lub kolorem. Klasyczny czajnik kształtem przypomina dzbanek z charakterystycznym „dzióbkiem” ułatwiającym nalewanie wody, uchwytem oraz wskaźnikiem wody. Taki model idealnie sprawdzi się w biurach urządzonych stylowo, ale minimalistycznie. Możemy wybrać czajnik elektryczny w formie metalowego dzbanka lub karafki w jasnym kolorze, dzięki temu będzie on efektownie zdobił kuchenną przestrzeń.

Siła designu

Coraz chętniej przestrzeń biurowa przestaje być nudnym pokojem z rzędem biurek, krzeseł i regałem z segregatorami. Dostrzegamy potencjach takich wnętrz i z przyjemnością zamieniamy je na ciekawie zaaranżowane przestrzenie ze stylowymi meblami oraz oryginalnymi gadżetami. W takim biurze czas z pewnością mija szybciej, a praca wre! Stylistyka przestrzeni narzuca formę sprzętów i elementów wyposażenia, dlatego w tym przypadku model czajnika powinien odpowiadać pozostałym detalom. Warto postawić na wyszukany design oraz kolor i wybrać model czerwony w opływowym kształcie lub w formie stożka, przypominający tradycyjny czajnik, ale na podstawce zasilającej. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się także modele w szarym lub czarnym odcieniu, przypominające dzbanki retro, z drewnianą rączką, która doskonale wpisze się np. w styl skandynawski lub industrialny.

Bezpieczny i trwały

Czajnik to jeden z elementów wyposażenia, ale nie możemy zapomnieć o jego głównym zadaniu, czyli szybkim zagotowaniu wody. Pamiętajmy, aby sprawdzić jego moc i pojemność. Zadbajmy także o to, aby stał stabilnie w bezpiecznym miejscu, z dala od zlewu. Nie zaleca się ustawiania czajnika pod drewnianymi półkami, czy w szafkach kuchennych. Przed zakupem sprawdźmy dodatkowe udogodnienia, gdyż niektóre modele oferują stelaż do mocowania na ścianie, inne obrotową podstawkę czy filtr.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ