Czym jest pogotowie zamkowe? Kiedy warto wezwać ślusarza

Przedmioty codziennego użytku mają do siebie to, że zwykle psują się w najmniej odpowiednim – i często nieoczekiwanym – momencie. Dotyczy to także zamków i kluczy. Z pewnością potwierdzi to każdy, kto musiał kiedyś wzywać pogotowie ślusarskie. Warto wiedzieć, że ślusarz nie otworzy nam drzwi na każde wezwanie – musi mieć wiarygodny dowód, że mamy prawo wejść do mieszkania lub samochodu. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć się na wypadek awarii zamka.

Kiedy należy wezwać pogotowie zamkowe?

Najczęstszą przyczyną wezwania pogotowia zamkowego jest utrata kluczy lub awaria zamka. W każdej z tych sytuacji dobry ślusarz jest w stanie pomóc nam dostać się do środka. Najczęściej pierwszą czynnością, jaką wykonuje pracownik pogotowia zamkowego jest próba otwarcia zamka bez stosowania inwazyjnych metod. Ten sposób jest najlepszy, zwłaszcza gdy problemem są utracone klucze. Z kolei jeżeli zamek się zablokował, to prawdopodobnie i tak nadaje się do wymiany. W takiej sytuacji nie zawsze jest też możliwe ustawienie wszystkich zapadek we właściwej pozycji. Zablokowany zamek często się więc po prostu rozwierca – ważne jest jednak, by wykonać otwór we właściwym miejscu.

Jak działa pogotowie zamkowe?

Pogotowia zamkowe to prywatne firmy ślusarskie, które najczęściej działają całodobowo. Dlatego nie ma jednego, uniwersalnego schematu działania. Tym, co łączy poszczególne pogotowia ślusarskie jest to, że muszą w nich pracować osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Gwarantuje to, że będą w stanie możliwie bezinwazyjnie pomóc dostać się do zamkniętego mieszkania czy samochodu. Do tego takie pogotowia zamkowe, jak https://zamki.sos.pl/ często przyjeżdżają do klientów z zestawem własnych zamków i wkładek. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której po wejściu do mieszkania nie możemy z niego wyjść przez brak zamka.

Zanim wezwiemy pogotowie zamkowe ważne jest, by ślusarz miał pewność, że mamy prawo wejść do lokalu. Dlatego warto mieć u zaufanych sąsiadów albo rodziny kopię aktu własności lub umowy najmu, albo meldunku. Przygotowanie się zawczasu pozwoli uniknąć zbędnych kłopotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ