ekogroszek

Ekogroszek to popularne rozwiązanie w polskich domach jednorodzinnych. Jest wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń, a często także do ogrzewania wody służącej do mycia. Odznacza się szeregiem zalet, które czynią z niego cenne paliwo i które warto poznać, by wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni rodzaj tego materiału opałowego.

Ekogroszek – bardziej ekologiczny od klasycznego węgla

Ekogroszek to specjalnie przygotowany i wyselekcjonowany rodzaj materiału opałowego, który wyglądem przypomina małe węgielki, o wielkości sięgającej około 3 cm średnicy. Jest jednak znacznie bardziej użyteczny i ekologiczny od węgla kamiennego.

Na początek skupmy się na na tym, że ekogroszek powoduje znacznie niższe wydzielanie do atmosfery szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych. Wszystko dzięki temu, iż ekogroszek zawiera stosunkowo mało zanieczyszczeń. Dzięki temu nie ulegają one spaleniu i nie są emitowane do atmosfery. Jednocześnie, na dnie kotła pozostaje tylko minimalna ilość popiołu, co przekłada się na większą oszczęność czasu i pieniędzy. Nie dość, że piec można czyścić rzadziej, nie ma obawy, iż pozostałości będące w popiole przereagują z delikatnymi elementami samego kotła, doprowadzając do jego awarii.

Odpowiednie zawartości poszczególnych frakcji

Jak już zostało wspomniane, ekogroszek może poszczycić się niewielkimi ilościami zanieczyszczeń. Należą do nich między innymi siarka, woda czy popiół, które obniżają wartość opałową samego materiału i wpływają niekorzystnie na jego właściwości grzewcze. Z tego względu ich wartości powinny być utrzymane na jak najniższym poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje sobie wilgotność ekogroszku, która może się zmieniać w trakcie jego użytkowania i przechowywania. Ze względu na to, iż jej zbieranie się jest niekorzystnym zjawiskiem, ekogroszek zawsze powinien być przechowywany z dala od niej. Dzięki temu nie nabierze większej wilgotności pomiędzy sezonami grzewczymi i nie obniży swojej wartości opałowej.

Odpowiednia kaloryczność

Zaletą ekogroszku, której nie można przecenić, jest bardzo wysoka kaloryczność. Opisuje ona zdolność do wytwarzania ciepła i jest przeliczana na 1 kg materiału opałowego. W przypadku ekogroszku sięga ona tych samych wartości, co w przypadku tradycyjnego węgla. Dzięki temu z łatwością prowadzi do szybkiego i wydajnego ogrzewania, bez konieczności zużywania zbyt dużych ilości ekogroszku.

Jeśli więc chcesz wybrać najlepszy ekogroszek do swojego domu, możesz skorzystać z rozwiązania oferowanego przez markę Pan Groszek. Wśród ich produktów znajduje się między innymi ekogroszek RED, cechujący najwyższa jakością i wartością opałową, który sprawdzi się w najbardziej wymagających domach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ