Jakie meble do przedpokoju

Przedpokój to wizytówka domu, jako że jest to pierwsza rzecz, którą widzą goście, dlatego odpowiednia aranżacja i dobór właściwych mebli, jest bardzo ważny. Chodzi tu jednak nie tylko o design, ale i praktyczność, która pozwoli na przechowywania wszystkich najważniejszych rzeczy, zwłaszcza butów, płaszczy i innych części garderoby. Co najlepiej wybrać do przedpokoju?

Jakie meble do przedpokoju się przydadzą?

Tak naprawdę wybór i rozmieszczenie mebli do przedpokoju będzie zależało od tego, ile miejsca w nim mamy. Jeżeli jest to spory hol, można wówczas nieco zaszaleć, w innym przypadku organizacja wolnej przestrzeni może wymagać większego wysiłku i ograniczyć się jedynie do kilku podstawowych części wyposażenia. Najczęściej jednak wymienia się tutaj takie meble jak: szafka na buty, szafa, komoda, wieszak. Wiele osób decyduje się także na meble robione na wymiar, aby tym samym maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w sposób praktyczny.

Jaka szafka na buty?

Szafki na buty powinny znaleźć się w przedpokoju, jest w czym wybierać na www.meblobranie.pl, ponieważ projektanci starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów. Do wyboru mamy na przykład klasyczną kilkupoziomową otwartą półkę na buty, a także zamknięte szafki, które mogą być wyższe lub niższe, albo węższe lub szersze. Wiele takich szafek ma dodatkowo także siedzisko, dzięki czemu da się usiąść, przy zakładaniu lub ściąganiu butów. Dostępne są w wielu wariantach wzorów i kolorów, dzięki czemu można dość łatwo zaaranżować przedpokój i jednocześnie zachować porządek w obuwiu.

Jaka komoda do przedpokoju?

Wybór komody do przedpokoju także stał się swego czasu bardzo popularny, jako że mebel ten jest dosyć pojemny, najczęściej posiada szafki i szuflady, a tym samym pozwala na odpowiednie zorganizowanie rzeczy. Niektórzy komody traktują jako przechowalnie butów, ale często można w nich przechowywać także inne części garderoby, jak szaliki czy czapki, a w szufladach także inne drobiazgi. Komody mogą mieć różną wielkość od takich wąskich i wysokich, po niższe, ale szersze. Z powodzeniem można je wybrać także w różnych wersjach kolorystycznych i pod względem stylu, od bardziej tradycyjnych, po nowoczesne.

Jaka szafa do przedpokoju?

Podobnie jak w przypadku innych mebli do przedpokoju i tutaj mamy naprawdę duży wybór i to, na co się zdecydujemy, będzie zależało przede wszystkim od tego, ile mamy miejsca. Obecnie popularne są szafy wnękowe oraz takie robione na wymiar, dzięki czemu możliwe jest maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Mogą mieć one drzwi uchylne lub przesuwane, a w swoim wnętrzu zarówno miejsce na powieszenie ubrań, jak i ułożeni ich na półkach. Czasem kupując zestawy takich mebli, decyduje się także na wersje wąskie, co sprawdza się w niewielkich przedpokojach i służą one przede wszystkim do przechowywania okrycia wierzchniego używanego na co dzień.

Jaki wieszak do przedpokoju?

Do wyboru mamy tu kilka dostępnych opcji. Pierwszym z nich jest klasyczny wieszak stojący, który może wystąpić w wielu różnych wersjach – od tradycyjnego drewnianego, po nowoczesne metalowe i w bardziej designerskich kształtach. Można też kupić specjalne panele naścienne, na których są haczyki do wieszania lub drążki, razem z półką i nierzadko także z lustrem. Często są one także łączone z innymi meblami, na przykład szafką na buty, siedziskiem albo szafą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ