kołdry syntetyczne

Poszukując idealnej pościeli do sypialni, trafiamy na wiele rodzajów. Jednym z nich są kołdry syntetyczne. Zdrowy i komfortowy sen to podstawa. Dlatego bardzo ważne jest wybieranie nie tylko tego, co jest modne, ale przede wszystkim tego, co zapewni nam wygodę i wypoczynek każdej nocy. Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb kołdry syntetyczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, oczywiście o ile będą pochodziły od znanego, cieszącego się pozytywnymi opiniami, producenta. Jakie są zalety, właściwości, rodzaje kołder syntetycznych i czym kierować się podczas wybierania tej najbardziej odpowiadającej naszym potrzebom?

Właściwości kołder syntetycznych

Miękkość, puszystość, sprężystość – to główne cechy kołder syntetycznych. Jakie dokładnie właściwości posiadają te produkty? Po pierwsze – to te, jakie wynikają z wypełnienia kołdry. Wypełnieniem tych kołder może być poliester, w takim przypadku kołdra będzie lekka i elastyczna. Mogą to być również kulki silikonowe, które dadzą poczucie puchu, sprawią, że kołdry syntetyczne w sklepie KrolMateracy.pl wypełnione nimi będą miękkie, nie będą się odkształcać czy też niszczyć w trakcie prania.  Wypełnienie mogą stanowić też włókna silikonowe, które sprawią, że kołdra będzie lekka i elastyczna, ale niekoniecznie ciepła. Po drugie – są to właściwości antyalergiczne. Z kołdrami syntetycznymi bez wątpienia „zaprzyjaźnią się” alergicy. Nie przyciągają one bowiem roztoczy ani kurzu. Będą zatem bezpieczne dla wszystkich wrażliwych klientów.

Rodzaje kołder syntetycznych

Istnieje kilka rodzajów kołder syntetycznych. Podział ten wynika głównie z tego, że produkty wypełnione różnymi materiałami posiadają trochę inne cechy. Jedne z nich będą zatem nadawać się do spania w letnie dni. Inne do użytkowania zimą, a jeszcze inne będą odpowiednie zarówno na lato, jak i zimę. Kołdry syntetyczne zimowe są ciepłe, cechują się właściwościami termoizolacyjnymi, jednocześnie są lekkie i przewiewne. Letnie produkty tego typu są znacznie lżejsze od zimowych, jednak również posiadają wysokie współczynniki termoizolacji oraz zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Możemy wyróżnić również kołdry całoroczne, czyli takie, które będą odpowiednie zarówno na lato, jak i na zimę. Te produkty właściwie optymalizują temperaturę ciała podczas snu. Najczęściej kołdry całoroczne składają się z dwóch, połączonych ze sobą warstw. Ponadto kołdry syntetyczne całoroczne dobrze sprawdzą się w domach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie kilku kołder.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ