Kamień dekoracyjny w kuchni– 3 pomysły na nowoczesne aranżacje

Urządzenie kuchni to prawdziwe wyzwanie – chcemy, żeby była praktyczna, bezproblemowa w utrzymaniu czystości, a do tego modna. Jak połączyć praktykę z estetyką? Rozwiązaniem jest kamień dekoracyjny.

Spośród wszystkich typów okładzin, kamień dekoracyjny prezentuje się najszlachetniej, a dzięki charakterystycznej strukturze, na jego powierzchni tworzy się gra światła i cienia – dodatkowy efekt dekoracyjny. Tego wrażenia nie zastąpi żadna płytka. Jednocześnie kamień dekoracyjny jest lekki – więc w odróżnieniu od naturalnego, nie obciąża ścian. Można nim pokrywać większe powierzchnie,  nie tylko przestrzeń nad blatem. Jest odporny na działanie wilgoci i bardzo wytrzymały, więc z powodzeniem sprawdzi się w kuchni.

W odróżnieniu od skał występujących w przyrodzie, liczba wzorów i kolorów kamieni dekoracyjnych jest ograniczona jedynie wyobraźnią projektanta. Pojawiają się zarówno kolekcje inspirowane wyglądem naturalnych łupków czy otoczaków, jak i całkowicie oryginalne (np. zgeometryzowane), czy zrywające ze schematami kolorystycznymi (np. jasnozielone czy miedziane). Dzięki temu można dobrać kamień ściśle pod kątem własnego gustu i preferowanej stylistyki: http://www.stonemaster.pl/kuchnia Poniżej przedstawiamy projekty trzech aranżacji wykorzystujących kamień dekoracyjny zgodnie z najnowszymi trendami.

Zdjęcie tytułowe przedstawia wnętrze kuchni w stylu skandynawskim. Aranżacja wykorzystuje aż trzy modne trendy: połączenie faktury drewna i  kamienia, wyrazisty kontrast barwny (biel-grafit) oraz industrialne dodatki. Lampy niczym z fabryki korespondują z prostą formą stołu i krzeseł, ale mimo tego wnętrze nie jest surowe – ocieplają je rodzinne zdjęcia, oraz naturalne akcenty (ceramika, drewno, wiklina). Część jadalna jest wyraźnie oddzielona od przestrzeni przeznaczonej do przygotowania posiłków – w tej roli idealnie sprawdza się właśnie kamień dekoracyjny. Vini Dark Stone Master separuje kuchnię na dwa sposoby – poprzez kolor i fakturę. Modna, zgeometryzowana forma podkreśla nowoczesny charakter aranżacji.

locarno kuchnia dwupoziom

Kamień dekoracyjny odwzorowujący strukturę naturalnej skały również sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu. Właściciele domów jednorodzinnych mogą docenić niezwykły efekt, jaki można uzyskać w przestrzennym salonie otwartym na kuchnię. W takim wnętrzu, kamień Locarno Grafit Stone Master nie wydziela stref, a wręcz przeciwnie – jest łącznikiem między kondygnacjami i między częścią kuchenną a jadalną. Doskonale łączy się z drewnem (a to, jak pamiętamy, bardzo modne zestawienie), ocieplając przestrzeń, w której dominują proste, zgeometryzowane formy i chłodne odcienie.

loft brick kuchnia

Trzecim, równie mocno zakorzenionym w najnowszych trendach pomysłem, jest aranżacja kuchni w lofcie, z wykorzystaniem cegły dekoracyjnej – lekkiej i bezproblemowej w montażu, więc sprawdzającej się na dużych powierzchniach. Kuchnia niczym z Nowego Jorku to dla wielu osób symbol wielkomiejskiego stylu życia. Obecność szkła i metalu, widoczne elementy instalacji to kwintesencja, typowej dla loftów, industrialnej estetyki. Loft Brick Stone Master idealnie wpisuje się w ten styl – jego charakterystyczna powierzchnia naśladuje przetarcia czy zaciemnienia, jakie pojawiają się na murze fabryki. Jednocześnie ciepły, klasyczny odcień cegły ociepla surowe wnętrze, nadając mu przyjazny, domowy charakter.

Niezależnie od tego, czy preferujemy cegłę, okładzinę naśladującą naturalną skałę, czy oryginalny wzór, wielość kolekcji kamienia dekoracyjnego umożliwia stworzenie wyjątkowej aranżacji – ściśle pod kątem własnych potrzeb i w wybranej estetyce.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ