Czy kinkiety sprawdzą się jako oświetlenie domowe?

Kinkiety, czyli lampy montowane na ścianie, pierwotnie wykorzystywane było w hotelach, barach, kawiarniach i wszelkiego rodzaju lokalach użytkowych, Jednak z czasem projektanci oświetlenia domowego w poszukiwaniu inspiracji postanowili wykorzystać to rozwiązanie do swoich celów. Obecnie na rynku możemy spotkać dużą liczbę kinkietów klasycznych i nowoczesnych dedykowanych wszystkim typom pomieszczeń.

Kinkiety dobre na wszystko

Kinkiety są z powodzeniem wykorzystywane we wszystkich pomieszczeniach w obrębie budynku. Pierwszy raz możemy spotkać się z nimi już na zewnątrz, gdzie odpowiadają za oświetlenie obejścia. Zwykle mamy tu do czynienia z żarówkami ledowymi, które przy stosunkowo niewielkim poborze mocy gwarantują mocny snop światła. Jeżeli zaś mowa o aranżacji wnętrz, mnogość dostępnych kształtów, wykończeń i rozwiązań stylistycznych sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych dodatkowych źródeł światła w salonie, kuchni, sypialni czy jadalni oraz głównych źródeł w łazience, czy przedpokoju.

Obejście odpowiednio doświetlone po zmierzchu – kinkiety zewnętrzne

Kinkiety zewnętrze umieszczone są zazwyczaj przy wejściach, bramach, dokoła budynków przy ciągach pieszych, a także przy garażach i budynkach gospodarczych. Zwykle wyposaża się je w żarówki typu LED o dużej mocy lub halogenowe. Zapewniają doskonałą widoczność, sprawdzają się także przy efektownym eksponowaniu obiektu, kiedy wchodzą w skład większego systemu oświetleniowego. Możemy wybierać spośród setek modeli, wśród których dominują rozwiązania nowoczesne, oparte na szkle, metalu i tworzywach sztucznych. Nie oznacza to, że brak jest produktów wzorowanych na starodawnych lampach naftowych oraz innych rozwiązaniach tego typu. Często kinkiety zewnętrzne występują z czujnikiem ruchu w zestawie.

Kinkiety klasyczne do łazienki – ciekawe rozwiązanie stylistyczne

Ze względu na specyficzne zadania, jakich wymaga się od oświetlenia do łazienki, kinkiety są szczególnie chętnie wykorzystywane właśnie tam. Ze względu na swoją wielofunkcyjność, sposób działania, oraz konstrukcję zaprojektowaną z myślą o pracy w warunkach o dużej wilgotności, źródło światła tego typu to zdecydowany numer jeden, zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Tutaj sprawdzisz to, co oferują producenci https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/54-kinkiety-klasyczne. Najczęściej w łazience spotkamy się z kinkietem łazienkowym, umieszczonym nad lustrem (lub dwoma po bokach). Zapewnia on równomierne oświetlenie, nie oślepiając przy tym użytkownika. Optymalnym materiałem jest oprawa ze szkła opalowego lub satynowego. Kinkiet sprawdza się również wtedy, gdy nie czeka nas długa sesja przed lustrem, a jedynie rozwieszenie prania, kąpiel lub przebranie się – z powodzeniem zastąpi wtedy lampę sufitową lub oprawę wpuszczaną, odznaczając się przy tym bezproblemowym montażem. Kiedy natomiast należymy do grona osób uważających łazienkę za prawdziwą świątynię kontemplacji, stosowanie kinkietów jest uzasadnione wtedy, gdy posiadają one funkcję ściemniania. Oczywiście dobrze, gdy nastrojowe światło stanowi dopełnienie klasycznej, bogato zdobionej aranżacji. Uzyskany w ten sposób klimat zachęca do relaksu i odpoczynku.

Nowoczesne kinkiety do salonu, czyli doskonały sposób doświetlenia

Oświetlenie salonu to zwykle intensywne główne źródło światła, którym jest lampa sufitowa oraz dodatkowe źródła. Jest niezbędne ze względu na intensywne użytkowanie tego typu pomieszczenia. Kinkiety w tym kontekście posiadają wiele zalet, czyniących je jednym z ulubionych elementów wyposażenia tej klasy. W nowoczesnych aranżacjach jest to główny konkurent paneli ledowych. Na ich korzyść przemawia większa intensywność świecenia, łatwiejszy montaż oraz konserwacja, a także bardzo duży wybór, pozwalający dopełnić każdy wystrój na wiele sposobów. Sprawdź tutaj rozmaite rozwiązania https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/47-kinkiety-nowoczesne. O ile taśmy LED w gruncie rzeczy za każdym razem prezentują się podobnie, mnogość dostępnych kinkietów robi wrażenie. Nowoczesne, designerskie, LEDowe, wykorzystujące oryginalną geometrię oraz takie materiały jak metale, tworzywa i szkło, to więcej niż satysfakcjonujący wybór!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ