Z pewnością stajesz właśnie przed wyborem materaca dziecięcego i zastanawiasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, by znaleźć model odpowiedni dla twojej pociechy – czym powinien się charakteryzować, jaką mieć grubość czy twardość. Gdzie szukać materaca dziecięcego? Jeśli jest to dla ciebie obcy temat, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika, a na pewno wybierzesz materac, który będzie idealny.

Jak gruby powinien być materac dla dziecka?

To pewnie jedno z wielu pytań, które sobie zadajesz. Aby na nie odpowiedzieć, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: wiek oraz wagę dziecka. Małe dzieci nie ważą wiele, nie ma więc potrzeby kupowania im zbyt grubych materacy. Na jego wysokość składają się warstwy, z jakich jest zbudowany. Może to być warstwa pianki poliuretanowej, włókna kokosowego, gryki, pianki wysokoelastycznej, lateksowa, termoelastyczna itp.

Zatem optymalna wysokość to ok. 9-12 cm. Dla porównania – materace dla dorosłych mają nawet do 22 cm grubości, ponieważ wywierają oni większy nacisk na jego powierzchnię, przez co szybciej się spłaszcza. Materac dla dziecka nie musi być bardzo gruby, by posłużył maluchowi na dłuższy czas. Do tego dobierz odpowiedni rozmiar – materac 160×80 będzie najlepszym wyborem dla twojego dziecka.

Jaka twardość materaca dla dziecka?

Dobry materac nie jest ani za twardy, ani za miękki. To niezbyt precyzyjne określenie, jednak właśnie taka jest prawda. Ponieważ kręgosłup dziecka jest w ciągłej fazie rozwoju, zbyt miękki materac może sprawić, że plecy malucha będą się wykrzywiały podczas snu, co może skutkować wadami postawy. Z drugiej strony, nikt z nas nie lubi spać na twardym podłożu, ponieważ może ono powodować bóle kręgosłupa oraz nadwyrężenia stawów i mięśni. Wybierz dla dziecka materac 160×80 średniej grubości. Będziesz miał pewność, że Twoja pociecha ma wygodny i spokojny sen.

pokrowiec-silver-sarenka

Jak wyprać materac dla dziecka?

Dziecko w łóżku spędza wiele godzin, ponieważ potrzebuje czasu na sen, odpoczynek i regenerację. Stąd też bardzo ważne jest dbanie o czystość materaca, w którym bardzo łatwo o bakterie i roztocza.

Jak zatem czyścić materac? Opcji, jak się okazuje, jest wiele. Jedną z nich jest oddanie go w ręce fachowców, którzy za pomocą profesjonalnego sprzętu wyczyszczą go tak, że nie będzie na nim śladu po wszelkich plamach czy zabrudzeniach.

Jeśli jednak zanieczyszczenia nie są duże, warto samemu się tym zająć. Najważniejsze to reagować od razu. Kiedy pojawi się na nim jakaś plama, dobrze ją usunąć chłodną wodą z odrobiną delikatnego środka do czyszczenia. Pamiętaj, nigdy nie używaj gorącej wody. Sprawi ona, że plama stanie się jeszcze większa.

Dzieci, tak jak każdy z nas, w nocy się pocą, dlatego nie zapominaj także o regularnym wietrzeniu materaca. Możesz wynieść go w ciągu dnia na balkon albo po prostu zdjąć narzutę, kołdrę i prześcieradło, by mógł swobodnie „pooddychać”.

Jeśli szukasz materaca dla swojego dziecka i zależy ci na tym, by mieć szeroki wybór, koniecznie zajrzyj do sklepu Sarenka Meble. Znajdziesz tam zarówno najpopularniejszy materac 160 x 80 czy też 120 x 60, a nawet 200 x 120, czyli najlepsze materace dla zarówno dzieci, jak i młodzieży.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ