Lampy w stylu skandynawskim – nowoczesne wnętrze w klasycznej odsłonie

0
404

W ostatnim czasie we wnętrzarstwie bardzo modnym nurtem jest tzw. styl skandynawski. Objawia się on głównie w charakterystycznych meblach, które bardzo często są motywem przewodnim całego wystroju, a co za tym idzie, to właśnie względem nich dobierane są pozostałe akcesoria, ozdoby i meble. Tematem dzisiejszego artykułu będą jednak lampy w stylu skandynawskim. Oświetlenie również znalazło swoje odzwierciedlenie w omawianym nurcie i jest to niezwykle ciekawy temat, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność.

Nurt z mroźnej krainy

Osoby, które mają jakiekolwiek pojęcie o wnętrzarstwie, z pewnością wiedzą, czym charakteryzuje się wnętrze w stylu skandynawskim. Lampy to jednak nieco odrębna kategoria, która na pozór trudno połączyć z całą resztą, jednak uwierzcie, że to właśnie w tym tkwi cały sekret. Lampy w stylu skandynawskim to bardzo charakterystyczne linie, jak również niestandardowe kolory, które bardzo często mają kontrastować z pozostałymi elementami lub po prostu pozornie zakłócać harmonie. Bardzo często są to barwy tj. grafit, brąz, kolor kremowy, szary itd.

Jasne barwy i zasada kontrastowania

Wnętrza skandynawskie cechują zazwyczaj jasne barwy. Podobnie sytuacja będzie wyglądać, jeśli mówimy o lampach w stylu skandynawskim. To najczęściej delikatne linie, utrzymane w bardzo subtelnej estetyce. Z łatwością uda się je wpasować w wiele różnych stylów wnętrzarskich, jednak zdecydowanie bardziej pasują one do nowoczesnych wnętrz. Nikt nie powiedział, że lampy w stylu skandynawskim muszą być dobierane tylko i wyłącznie do mebli z tego nurtu. To bardzo charakterystyczne elementy, które z powodzeniem mogą tworzyć odrębną kategorią i już same w sobie być charakterystyczną ozdobą, która z pewnością sprawdzi się w wielu przypadkach. Na rynku znajdziemy wiele marek produkujących lampy w stylu skandynawskim, dlatego dotarcie do odpowiednich produktów nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Należy jedynie kierować się zasadą dotyczącą tego, aby nie przesadzić w żadną ze stron. Pomimo tego, co napisaliśmy o lampach w stylu skandynawskim do tej pory, nie oznacza to, że będą pasowały wszędzie.

W ofertach poszczególnych sklepów internetowych znajdziemy najczęściej lampy wiszące, jednak istnieją równie stojące lampy skandynawskie, które mogą być dobrą alternatywą dla lampki nocnej, lub lampy umieszczonej w przedpokoju. Jesteśmy przekonani, że styl skandynawski to dobry wybór, które pozwoli stworzyć oryginalne wnętrze i zachwycić wszystkich odwiedzających.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ