Moda na meble z palet przyszła z zewnątrz i porwała swoim stylem, funkcjonalnością oraz… niską ceną. Meble z palet możesz zrobić samodzielnie, przy niewielkim nakładzie finansowym, a kreacyjne możliwości są nieograniczone.

Uniwersalność mebli z palet drewnianych też jest nie do przeceniania. Tego rodzaju wyposażenie znajdziesz zarówno we wnętrzach skupionych wokół minimalizmu, jak i rustykalności. Oznacza to, że możesz skorzystać z nich niezależnie od tego, jaki klimat panuje w Twoim domu – oszczędna biel czy przepych i tradycyjna aranżacja.

Meble z palet drewnianych. 3 kroki, które warto wziąć pod uwagę

Krok nr 1 – zastanów się do czego chcesz wykorzystać panele drewniane

Znajomość celu pozwoli Ci na wybór odpowiedniego rozmiaru paneli. Standardowe palety, czyli tak zwane europalety (inaczej palety euro) znajdziesz w rozmiarach 1,2 x 1 m, a największe z możliwych do zdobycia na obecnym rynku sięgają rozmiarów 1,2 x 1,2 m. Uwaga! Niezależnie od tego, na jakie rozmiary się zdecydujesz wysokość palet będzie taka sama – 144 mm.

Krok nr 2 – wyobraź sobie gotowy mebel

Jaki ma kształt? Z ilu palet jest skonstruowany? Jaka jest jego wysokość? Wyposażony jest w dodatkowe poduszki czy tylko materac? Czasami niezbędne będzie zastosowanie kilku palet i położenie jednej na drugiej. W innym przypadku przycięcie palet do rozmiaru mniejszego, idealnego na szafkę, komódkę lub wieszak.

Krok nr 3 – kup panele i zacznij działać!

Jeśli masz już pomysł na swoje wymarzone meble oraz znasz rozmiar paneli, jaki musisz zdobyć – pora przejść do konkretnego działania, czyli zakupu materiału.

Zakup palet drewnianych.

Jak i gdzie?

Zakup palet nie jest takim problemem, jak początkowo może Ci się wydawać. W większości miast możesz trafić na salon, który zajmuje się zarówno ich skupem, jak i sprzedażą. A jeśli interesuje Cię oszczędność nie tylko w sferze finansowej, ale również czasowej warto, żebyś zapoznał się z serwisami aukcyjnymi. Tu i tu obecnie wybór jest ogromny. Od palet standardowych, przez szlifowane, po palety miniaturkowe i takie, o niestandardowych wymiarach. Co więcej, w różnych odcieniach drewnianego brązu i co ciekawe – również z tworzyw sztucznych.

Jakiej ceny się spodziewać?

Europalety w najpopularniejszych wzorach można znaleźć już za 12 zł! Ogólna zasada jest taka, że im większe rozmiary, tym większa cena. Ta jednak, w swoim najbardziej skrajnym punkcie nie powinna przekroczyć 50 zł za sztukę. Jeśli zależy Ci w głównej mierze na oszczędnościach finansowych, możesz skorzystać z palet używanych lub przeznaczonych do recyklingu. Odwiedź najbliższą hurtownie budowlaną albo sklep budowlany. Może akurat uda Ci się zdobyć kilka sztuk i w ten sposób stworzyć wymarzone meble w połowie za darmo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ