Projekt gabinetu stomatologicznego – bo wybór ma znaczenie

0
606

Już dawno minęły czasy, że wizyta u stomatologa wiązała się z bólem. Mimo nowoczesnej technologii wciąż wiele osób stresuje się, idąc do dentysty. Dlatego, aby jak najbardziej ograniczyć stres ważna jest aranżacja gabinetu. Surowość nie jest wskazana, gdyż może potęgować zdenerwowanie. Warto postawić na ciepłe barwy, podobnie, jak ciepłe kolory światła, co wcale nie oznacza bieli. Dzięki temu można stworzyć wnętrze przyjazne pacjentom, w którym będą mogli się zrelaksować. Oczywiście istotny jest projekt gabinetu stomatologicznego, jednak należy powierzyć jego wykonanie firmie z renomą. Świetną ofertę przygotowało biuro projektowe luxinteriors.com.pl, gdzie jakość wiąże się z dizajnem.

Projekt gabinetu lekarskiego – bo liczy się jakość i funkcjonalność

W trakcie projektowania gabinetów stomatologicznych należy postawić na funkcjonalność aranżacji, ale i stylowe wykończenie. Zatem należy zrezygnować z niepasujących elementów, na rzecz mebli w zabudowie, bądź też wolno stojących. Dzięki temu zyska się wiele miejsca. Oczywiście można tutaj zdecydować się na ciekawe wykończenie. Warto pamiętać, że wszystkie materiały, z których zostały wykonane meble, czy też wykończenia muszą być najwyższej jakość. Liczy się także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie materiały muszą być też łatwe w czyszczeniu, gdyż zachowanie sterylnej czystości jest priorytetem w gabinetach medycznych . Można tutaj postawić na laminowane fronty, czy też elementy ze stali nierdzewnej, które są odporne na korozje. Warto postawić na gładkie powierzchnie. Oczywiście wybór najlepszych materiałów nie jest łatwy i wymaga dużej wiedzy, dlatego warto skorzystać z usług biura projektowego z Gdańska, które zajmie się wszystkim od A do Z, dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu.

Projekt gabinetu stomatologicznego – wymagania

Gabinet stomatologiczny musi spełniać określone wymagania. Na samym początku należy pamiętać o doborze odpowiedniego światła, które powinno umożliwiać wykonanie pracy wszystkim pracownikom. Podłoga i ściany muszą zapewniać możliwość mycia i dezynfekcje bez problemów, że zostaną uszkodzone. Należy także umieścić zlew z baterią i umywalkę, mogą być one wpuszczane w blat. Należy także pamiętać o dopasowanie gabinetu do osób niepełnosprawnych. Zatem należy spełnić określone wymogi, dlatego wybór odpowiedniej firmy projektowej z miasta Gdańsk pomoże uniknąć wszelkich błędów i mieć najlepiej zaprojektowany gabinet.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych – postaw na styl

Aranżacja gabinetu stomatologicznego powinna być dostosowana do pracy całego personelu, ale również pacjentów. Zatem można ją urządzić w różnym stylu, dzięki temu będzie się wyróżniać, ale i zapewniać komfort. Oczywiście można postawić na jasną aranżację, gdzie króluje kolor biały. Zatem meble na wysoki połysk, można połączyć z blatem, co stworzy monochromatyczne połączenie. Przełamaniem mogą być tutaj wstawki np. w postaci szuflad w fioletowym kolorze, również nabłyszczane. Można także stworzyć gabinet, który na myśl przywodzi lofty. Zatem meble mogą mieć wiele szklanych elementów, jednak zamiast klasycznej szyby można wybrać mleczne, dzięki temu wszystkie narzędzia i przybory są ukryte. Warto również dopasować fotel, który może być zarówno biały, jak i szary, a nawet różowy. Wbrew pozorom mocniejsza kolorystyka fotela lepiej wpływa na pacjentów, gdyż intensywne barwy są bardziej optymistyczne. Jeżeli pacjentami są również dzieci najlepiej stworzyć osobną strefę. Tutaj należy zadbać o wesołą atmosferę. Ściana może być kolorowa z bajkowymi elementami.

Zatem warto zadbać o aranżację gabinetu stomatologicznego. Powinna ona być funkcjonalna dla lekarza, a przyjazna dla pacjenta. Oczywiście warto wybierać odpowiednie meble, które będą się świetnie komponować i podkreślać dizajn. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej firmy zajmującej się projektowanie. Ważne, aby posiadała ona renomę i doświadczenie. Warto zatem skorzystać ze świetnej oferty biura projektowego z Gdańska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ