Jak się dobrze wyspać?

Poszukiwanie dobrego łóżka do sypialni to troska o wygodę, ale również starania o jak najpiękniejsze wnętrze. To właśnie stworzenie konsekwentnej aranżacji, która będzie pasować do innych mebli oraz elementów wystroju oraz wybór najlepszego materiału sprawiają, że przestrzeń do odpoczynku nabiera wyjątkowego znaczenia. Poza sypialnią odpowiedniej wielkości modele pojawiają się oczywiście w przestrzeniach dedykowanych dzieciom i nastolatkom oraz w pokojach gościnnych. Stają się gwarancją dobrego snu.

  1. Jakie łóżko jest najlepsze?
  2. Stelaż, rama, materac
  3. Z jakich materiałów?
  4. Jaki gatunek drewna?

Jakie łóżko jest najlepsze?

Na rynku jest wiele modeli łóżek, a w dalszym ciągu zbyt małą wagę przywiązujemy do jakości ramy i stelaża. Poza tym trzeba pamiętać, że to właśnie tam spędzamy około 30% swojego życia, a dobry sen ma wpływ na nastrój, samopoczucie a nawet zdrowie. Poza dobrym materacem dostosowanym do wagi i preferencji warto więc wybrać dedykowane łóżka drewniane, które będą nie tylko estetyczne, ale również zapewnią podpór konkretnym partiom ciała, byśmy rano wstawali po prostu wypoczęci. Czasy, kiedy uważano, że komfortowy sen zapewnia kanapa, skończyły się bezpowrotnie. Ciało najlepiej regeneruje się na wysokiej jakości łóżku i materacu.

Stelaż, rama, materac

Te trzy elementy powinny być do siebie dobrane w taki sposób, by mogły odpowiadać na potrzeby organizmu. A każdy z nas ma inne. Poza tym łóżka Tempur jednoosobowe oraz te duże – dedykowane parom też mają określone parametry do spełnienia. Ważnym elementem będzie na przykład długość. Zbyt krótkie łóżko może być nie tylko niewygodne, ale również prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Do krzywizn ciała, wagi oraz preferencji powinny być dobrane konkretne strefy twardości. Jeśli na etapie wyboru nie jesteśmy w stanie ich precyzyjnie określić, warto wybrać stelaż i materac z pewnym zakresem regulacji. Niezwykle ważnym aspektem jest również szerokość łóżka. Statystycznie powinna mieć ona co najmniej 80 centymetrów, choć te szersze zapewnią większy komfort. To istotne kryterium szczególnie przy wyborze łóżka dwuosobowego, do którego lubią również wpraszać się dzieci. Do wieku oraz ograniczeń ruchowych musi być dobrana również wysokość łóżka. Osoby mające trudności z poruszaniem się powinny zainwestować w wyższe modele nawet te materacem 60 centymetrów nad podłogą

Z jakich materiałów?

Na rynku znaleźć można cały szereg różnych łóżek. W modzie są modele tapicerowane i drewniane. To klasyka gatunku nawet w bardzo nowoczesnej lub klasycznej formie. Dzięki temu bez problemu można dobrać konkretny model do swojej aranżacji, klimatu a także gustu. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość drewna. Łóżka Senpo będą wykonane z materiałów szlachetnych, twardych i dzięki temu będą mniej podatne na uszkodzenia. Choć są droższe posłużą dłużej i nawet po latach będą się świetnie prezentować. Łóżko można kupić w gotowych zestawach lub też samodzielnie dobierać ramę, stelaż oraz materac. Warto tę kwestię dobrze przemyśleć i szczególnie przy przeglądaniu ofert zwracać uwagę na to, za co konkretnie płacimy. Zakup osobnych elementów pozwala każdy z nich dopasować do swoich faktycznych potrzeb.

Jaki gatunek drewna?

Łóżka są produkowane są z różnych gatunków drewna. Dostępne jest zarówno te europejskie, jak i te egzotyczne. Będą różnić się twardością, wytrzymałością na uszkodzenia i sprężystością. Z estetycznego punktu widzenia oczywiście ważna będzie  kolorystyka oraz rozkład słojów. Niezmiennie najczęściej sięgamy więc po buk, dąb, olchę czy orzech, choć coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie gatunki jak sosna i modrzew oraz bardzo egzotyczny mahoń i heban.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ