Jak suszyć pranie w małej łazience

Mała łazienka do duży problem. Wielu z nas po przeprowadzce do mieszkania z małą łazienką zastanawia się, jak w niej suszyć pranie dla kilkuosobowej rodziny. Nie martwcie się, tutaj mamy na to dobre sposoby.

Podstawowe zasady bezpiecznego suszenia odzieży

Postępowanie zgodnie z tymi zasadami jest niezwykle ważne, ponieważ nieprawidłowe suszenie ubrań, może spowodować zbyt dużą wilgoć w mieszkaniu, która przyczynia się do powstawania grzybów oraz pleśni.

1.Częste wietrzenie mieszkania

Jeśli suszymy ubrania w różnych pomieszczeniach w małym mieszkaniu, pamiętajmy o tym, aby w danym pomieszczeniu było otwarte lub chociaż uchylone okno. Jeśli w łazience  mamy wentylator, to właśnie wtedy warto go włączyć.

2.Suszmy odwirowane ubrania

Nie powinniśmy rozwieszać ubrań w mieszkaniu, z których jeszcze kapie woda. Ubrania powinny być dobrze odwirowane. Jeśli po odwirowaniu cieknie z nich woda, powinniśmy odwirować je jeszcze raz lub naprawić pralkę.

3.Czyste kanały wentylacyjne to podstawa

Kanały wentylacyjne w domu powinny być drożne. W przeciwnym razie para będzie osadzać się na ścianach oraz meblach.

4.Odpowiedni poziom wilgoci

Wilgotność w mieszkaniu, która jest odpowiednia dla naszego zdrowia wynosi od 40 do 60% Jeśli czujemy, że jest jej zbyt dużo, zainwestujmy w pochłaniacz wilgoci, który będzie zmniejszał jej poziom i zabezpieczy nasze mieszkanie przez zagrzybieniem i pleśnią.

Sposoby suszenia ubrań w małej łazience

Pralko-suszarka

To urządzenie po zrobieniu prania za jednym razem wysuszy połowę wkładu. Później wysuszone pranie wyjmujemy i wkładamy drugą, jeszcze mokrą część.

Suszarka do bielizny na wannę

W sklepie Przydomu.pl znajdziemy suszarki na bieliznę, które możemy zamontować na wannie łazienkowej. To świetne rozwiązanie dla posiadaczy wanien. Taka suszarka pozwala zamieszczenie około 10 metrów ubrań. Tego typu suszarkę możemy ustawić pod dowolnym kątem. Jest zbudowana głównie ze stalowych rurek zabezpieczonych przed rdzą warstwą żywicy. Suszarka ma wysokość 105 cm, jednak jest w połowie załamana, dzięki zamontowanej blokadzie możemy ją opierać o ścianę pod dowolnym kątem lub po prostu postawić w pionie. Warto sprawdzić ten model na Przydomu.pl

Suszarka pionowa

Jeśli nie mamy w mieszkaniu wanny, a kabinę prysznicową, wtedy możemy wykorzystać suszarkę pionową do ubrań. Kupimy ją w wersji jedno lub dwuczęściowej. Suszarka pionowa Stendimeglio Junior firmy Meliconi pomieści 33 metry prania. Co ważne, model ten jest wyposażony w 6 ramion, które możemy składać. Dodatkowo na samym dole mamy umieszczony ociekacz, który zbiera skapującą wodę. Jej wymiary to 137x75x24 cm.

Ścienna suszarka do bielizny

To dobra i sprawdzona metoda suszenia prania. Taką suszarkę montujemy wzdłuż wanny. Najważniejsze jest jednak to, aby kupić taką suszarkę, którą będziemy mogli rozwijać przed suszeniem prania i zwinąć po jego wysuszeniu. Suszarka ta sprawdzi się w małej łazience, a po zwinięciu nie będzie rzucać się w oczy.

Susząc ubrania w łazience stosujmy się do wypisanych wcześniej zasad. Dzięki temu zadbamy o zdrowie całej rodziny.

[Głosów:22    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ