Jak wykonuje się ocieplanie stropodachu?

Komfort termiczny w domu to bardzo ważna kwestia. Wpływa na nasze samopoczucie, sen, czy efektywność pracy. Dlatego coraz więcej osób podczas planowania budowy domu rozważają zastosowanie praktycznych rozwiązań. Jednym z nich są stropodachy.

Stropodachy – co to takiego?

Termin ten nic innego jak ostatnia kondygnacja budynku, która pełni także funkcję dachu płaskiego. Ze względów konstrukcyjnych i technologicznych wyróżniamy dwa typy stropodachów. Pełne stosuje się w budownictwie przemysłowym. Natomiast stropodachy wentylowane wykonuje się w budownictwie mieszkaniowym. Są one sześciowarstwowe. Pierwszą z nich jest oczywiście strop, na który przychodzi paroizolacja. Nie jest ona wymagana w każdej konstrukcji, jednak zaleca się ją nad tymi pomieszczeniami, które cechuje duże nasycenie powietrza parą wodną. Najważniejszym elementem jest warstwa termoizolacji, którą wykonuje się z wełny mineralnej i celulozy. Granulat wełny dzieli się na watę szklaną i wełnę skalną. To, co odróżnia je od siebie to gęstość materiału. Wełna gwarantuje dużą izolacyjność materiału i nie wymaga żadnej konserwacji. Jest także w pełni bezpieczna dla domu, nie absorbuje bowiem wilgoci z otoczenia i jest niepalna. W dodatku niestraszne jej działanie gryzoni i innych szkodników. To także doskonały izolator akustyczny, dzięki czemu obniżymy poziom hałasu wewnątrz domu. Celuloza natomiast przyjazny dla środowiska surowiec pozyskiwany z papieru gazetowego. Jej produkcja wymaga niedużego nakładu energii. Celuloza również jest dobrym termoizolatorem, a także zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Po warstwie termoizolacji tworzy się przestrzeń powietrzną, a całość wieńczy pokrycie dachowe wzmocnione konstrukcją z płyt korytkowych lub panwiowych.

Ocieplanie stropodachu – jak przebiega sam proces?

Ocieplanie stropodachu to jedno z najlepszych rozwiązań, które poprawiają komfort termiczny w budynku. Zimą zapobiega bowiem utracie ciepła, a latem pozwala utrzymać niższą temperaturę niż na zewnątrz. Ocieplanie stropodachu będzie więc skutkowało niższymi rachunkami za ogrzewanie. Sam proces jest nowoczesny, dzięki czemu można go zamknąć podczas jednej operacji technologicznej. Więcej o ocieplaniu stropodachów przeczytasz tutaj http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Podczas tego procesu tworzy się bezspoinowa warstwa, która zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Ocieplanie stropodachu chroni również budynek przed wiatrem, dzięki czemu nie następuje gwałtowne utrata ciepła. Jeśli więc planujesz budowę domu, warto zastanowić się nad wdrożeniem takiego rozwiązania. Może ono umożliwić wygenerowanie znacznych oszczędności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ