Jeśli instalowałeś lub planujesz zainstalować na dachu swojego domu kominek/kominki wentylacyjne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą to kominki fińskiej marki VILPE. Produkty tej marki cieszą się dużą popularnością zarówno na rynku skandynawskim, jak i rynku polskim, czy szerzej, na rynku europejskim. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonania, trwałości, funkcjonalności i atrakcyjnemu wyglądowi zewnętrznemu. Poza tym marka VILPE oferuje kompleksowe rozwiązania wentylacyjne dla domów i budynków użytkowych o dachach spadzistych lub płaskich, co pozwala zaoszczędzić sobie mnóstwa problemów przy wykańczaniu dachu wykonanego w jednej z wielu dostępnych technologii budowlanych.

Marka VILPE – skąd się wzięła?

Historia marki VILPE sięga 1988 roku, ale historia fińskiej firmy SK Toute, właściciela marki, jest znacznie dłuższa i w nierozerwalny sposób związana z historią współczesnego budownictwa mieszkaniowego. Firma SK Toute powstała w 1975 roku i od początku swojego istnienia skupiła się na projektowaniu i produkcji gotowych do montażu akcesoriów dachowych wielu typów. Jednym z pierwszych produktów firmy – stąd wzięła się jej nazwa – były specjalne mocowania w kształcie grzybka, stosowane przy instalacji płyt izolacyjnych na dachach płaskich. W kolejnych latach swojej działalności firma wprowadzała na rynek nowe kategorie produktów budowlanych, przede wszystkim akcesoriów dachowych, w tym wspomnianych na wstępie, wysokiej klasy kominków wentylacyjnych dedykowanych dla dachów o konstrukcji spadzistej.

Na początku XXI wieku firma SK Toute wzbogaciła swoją ofertę produktową o nowe kategorie akcesoriów dachowych. Obok wielu modeli włazów dachowych i kominków wentylacyjnych w asortymencie firmy pojawiły się również specjalistyczne przejścia dachowe do paneli słonecznych i kominów. Dziś głównym obszarem działalności firmy jest rodzima Finlandia, Polska, Rosja i Ukraina. Firma obecna jest również na wielu innych rynkach europejskich, w tym na rynku holenderskim.

Skąd się wzięła nazwa marki VILPE?

Nazwa VILPE to skrót od fińskich słów oznaczających kanalizację (V), wentylację (I), okap kuchenny (L) i kominek wentylacyjny (P). Ostatnia litera skrótu to pierwsza litera wyrazu Element. Całość nazwy odnosi się zatem do wybranych zagadnień technicznych z obszaru budownictwa mieszkalnego, w których specjalizuje się firma SK Toute.

Produkty marki VILPE

Asortyment produktów wykończeniowych i technicznych firmy SK Toute przeznaczonych do montażu na dachach wszystkich typów, a występujący pod nazwą marki VILPE (https://semifinland.pl/manufacturer/vilpe), obejmuje wiele kategorii produktów. Są to przede wszystkim różnorodne modele kominków dachowych występujących w bogatym wyborze kolorów i kształtów, przejść dachowych gwarantujących wygodny dostęp do takich elementów wykończenia dachów jak kominy czy panele słoneczne oraz wentylatorów dachowych przeznaczonych do zoptymalizowania systemu wentylacji w budynkach mieszkalnych i innych – wszędzie tam, gdzie podstawowy system wentylacji grawitacyjnej okazuje się niewystarczający.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ