Coraz bardziej zależy nam, by w natłoku trendów, mód wnętrzarskich czy też nieco schematycznego postrzegania aranżacji po prostu się wyróżniać. Coraz więcej osób szuka więc takich elementów dekoracyjnych, które w mieszkaniu wprowadzą niesamowity i niepowtarzalny klimat. I chyba właśnie dlatego od kilku lat do łask wracają fototapety, a wraz z modą na fotografie i coraz większymi możliwościami technicznymi bez problemu na ścianie możemy mieć zdjęcie takie, jakie chcemy. Warto również pamiętać, że fototapety w ciekawy sposób zmieniają proporcje pomieszczenia i umożliwiają stworzenie niesamowitego klimatu.

Dekoracja i design

Fototapety stały się bardzo modnym narzędziem do kreowania wnętrza. Pozwalają stworzyć niemalże każdy klimat, a przy tym są stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Efektowna ściana, ciekawe widoki czy też ulubione miejsca to elementy, które przyciągają i stylistów, i właścicieli mieszkań.

Fototapeta wielu osobom w dalszym ciągu kojarzy się z ozdobami ścian sprzed trzydziestu lat. Wtedy okazała się to jednym wielkim niewypałem. Warto więc zerwać z tego typu myśleniem o ozdobach ściany i iść w kierunku nowoczesnych wzorów, ciekawych materiałów czy też najnowszych technologii. Czyli tego wszystkiego, co współczesnego człowieka najmocniej inspiruje.

Czym jest fototapeta?

To inaczej grafika lub fotografia wydrukowana za pomocą plotera, która może mieć dowolne wymiary i dowolne wzory. Jedynym ograniczeniem dla zdjęcia, by mogło zaistnieć w formie fotografii, jest jego jakość. Im większy obraz chcemy mieć na ścianie, tym parametry muszą być zdecydowanie lepsze. Wzory możemy oczywiście wybierać spośród proponowanych przez producenta, jak na przykład fototapeta alabastrowy ogród lub też z banku fotografii lub też możemy wykorzystać nasze prywatne zdjęcie lub grafikę, o ile oczywiście będą one odpowiedniej jakości.

Taka dedykowana tapeta świetnie będzie wyglądać na ścianie. Szczególnie jeśli obraz będzie dla nas ważny. Tego rodzaju zdjęcia najczęściej pojawiają się w pokojach dziecięcych lub sypialniach, gdzie budujemy poczucie intymności. Fototapeta pozwala też podkreślić styl wnętrza. Minimalistyczne trendy sięgają po wzory geometryczne lub też symbolikę. Industrialne zachwycają się technologią, a nieco bardziej klasyczne lubią elementy natury i pejzaże. Taka ozdoba ściany w salonie, pokoju młodzieżowym czy też kuchni czy łazience stanowi doskonałe tło dla mebli czy innych elementów wyposażenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ