Zestawy natryskowe - jak wybrać?

Zestawy natryskowe cieszą się coraz większą popularnością a to wszystko za sprawą ich funkcjonalności i coraz lepszego wykonania. Zatem jak wybrać zestaw natryskowy, aby można się nim było cieszyć przez długie lata? Na co należy zwrócić uwagę? Poniższy artykuł pomoże nam wybrać idealny zestaw natryskowy.

Zestawy prysznicowe możemy spotkać w różnych konfiguracjach. Najuboższy, a zatem najtańszy zestaw, składa się z drążka, uchwytów, węza i słuchawki. Taki zestaw możemy kupić już od 150 zł. Bardziej rozbudowanym zestawem będzie ten z mydelniczką lub małymi półeczkami na nasze kosmetyki. Cena takiego zestawu zaczyna się już od 250 zł do 2000 zł Najbogatsza wersją prysznicową będzie ta wzbogacona o dodatkowy natrysk czyli o deszczownicę. Ceny takiego zestawu to około 1700 zł

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze zestawów natryskowych?

Pierwszą rzeczą jaką musimy sprawdzić przed zakupem to jakość wykonania naszego zestawu natryskowego. Nie kupujmy najtańszych plastikowych zestawów. Te szybko się niszczą, oraz łamią. Po czasie okazuje się, że pieniądze wydawane na kolejne zestawy lub naprawy i wymianę części są dużo wyższe niż te przy inwestycji w dobrej jakości natrysk. Po drugie zwróć uwagę na słuchawkę natryskową. Dobre słuchawki mają regulację strumienia wody. Możemy wyróżnić: Strumień daczowy  charakteryzujący się  delikatnym strumieniem wydobywającym się z dysz o małej średnicy.

Strumień pulsujący to taki przy, którym woda wyrzucana jest z kilku silnych strug pulsacyjnie. Strumień przypominający mgiełkę wodną czy wreszcie strumień mieszany, który można dostosować do naszych indywidualnych wymagań. Przemyślmy to jaki chcemy wybrać. A może mamy ulubiony styl kąpieli? Warto przyjrzeć się naszemu zestawowi. W niektórych słuchawkach możemy spotkać funkcję ECO oznacza ona minimalizację przepływu wody i ogranicza jej zużycie nawet o 50%.

Jeżeli zależy nam na oszczędnościach to słuchawka ta będzie dla nas idealna. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę jest design naszego zestawu. Musi on pasować do naszego stylu. Jeżeli mamy małą kabinę prysznicową nie kupujmy zbyt dużych zestawów. Zabiorą one nam przestrzeń przeznaczoną do swobodnego poruszania się wewnątrz kabiny. Przy czym źle dobrane rozmiarowo natryski będą wyglądały nieestetycznie.

Zestawy natryskowe – Montaż i użytkowanie

Przed zakupem zestawu zapoznajmy się z instrukcją jak należy taki natrysk zamocować. Może okazać się, że nie mamy odpowiednio przygotowanej nawierzchni do montażu danego rodzaju baterii. Równie ważną rzeczą jak odpowiednia nawierzchnia jest ciśnienie wody. Jeżeli wybierzemy natryski z hydromasażem a  nie mamy odpowiedniego ciśnienia wody ta funkcja będzie niestety bezużyteczna.

By wszystko działało poprawnie ciśnienie wody musi wynosić przynajmniej 3 bary. Gdy już zamontujemy nasz zestaw pamiętajmy, że tylko prawidłowe użytkowanie pozwoli nam się cieszyć z naszego zakupu. Najważniejszą czynnością, którą należ wykonywać to konserwacja. Niewielkie zabrudzenia należy regularnie czyścić.  Na osad z mydła pomogą specjalnie przeznaczone do tego środki lub zwykły roztwór z wody i octu.

Zakup zestawów natryskowych

Podsumowując kupując zestaw natryskowy powinniśmy przemyśleć swój zakup. Zdecydować z jakich funkcji chcemy korzystać. Czy chcemy mieć deszczownice? Czy wystarczy nam miejsce na mydło i pólka na płyny czy szampony?  Czy zależy nam na oszczędnościach? Jakie mamy wymagania co do stylu naszego zestawu natryskowego? Tak czy inaczej najważniejsze jest to aby nasz zakup cieszył nas długie lata. Wybierając artykuł wykonany z lepszych materiałów  inwestujemy w niezawodność naszego zestawu natryskowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ