Jak zagospodarować dużą łazienkę

Duża łazienka to równie dużo możliwości aranżacyjnych! Dysponując pokaźną powierzchnią można stworzyć funkcjonalny i komfortowy pokój kąpielowy z prawdziwego zdarzenia, a nawet domowe SPA. Co powinno się w nim znaleźć?

Kąpiele bez kompromisów

Duża łazienka pozwala uniknąć kłopotliwego kompromisu pomiędzy wanną a prysznicem. Do dyspozycji właścicieli takich pomieszczeń pozostają wygodne i szerokie kabiny prysznicowe, jak również duże wanny. W większych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się wanny wolnostojące wprowadzające do wnętrza nutkę luksusu. Domownicy mogą wybierać pomiędzy szybkim prysznicem i codzienną oszczędnością wody, a wieczorną relaksującą kąpielą w wypełnionej ciepłą wodą w wannie.

Dwie umywalki

W dużej łazience bardzo często umieszcza się obszerny blat z dwiema umywalkami. Czy to marnotrawstwo przestrzeni? Niekoniecznie – takie rozwiązanie szczególnie docenią duże rodziny, które w porannych „godzinach szczytu” nie mogą korzystać z łazienki jednocześnie, choćby po to, aby jedynie szybko umyć twarz i zęby, wysuszyć włosy bądź się ogolić.

Leżak

Wracając do tematu domowego SPA, urządzając dużą łazienkę warto umieścić w niej leżak kąpielowy, który znajdować się będzie tuż przy wannie. Po ciepłej kąpieli w łazience panuje przyjemna temperatura, a odprężające chwile przed wysuszeniem włosów i ubraniem się można przedłużyć wypoczywając w szlafroku właśnie na leżaku. To kolejna namiastka luksusu dla właścicieli dużych łazienek.

Rośliny dekoracyjne

W dużych łazienkach coraz częściej można spotkać rośliny dekoracyjne tworzące prawdziwą domową dżunglę. Warto pamiętać, że właśnie w tym pomieszczeniu panuje zazwyczaj wyższa temperatura i podwyższony poziom wilgoci – idealne warunki dla tropikalnych roślin. Nie od dziś wiadomo, że zielony kolor ma działanie uspokajające, a bujne liście naprawdę upiększą łazienkę.

Garderoba i toaletka

Bardzo duże łazienki cechują się multifunkcjonalnością i mogą stać się prawdziwym królestwem zwłaszcza dla żeńskiej części domowników. Aby tak się stało, w pomieszczeniu warto umieścić toaletkę, przy której nakładanie i zmywanie makijażu będzie odbywało się w naprawdę komfortowych warunkach. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, aby duża łazienka stała się jednocześnie garderobą z szafami tworzącymi zabudowę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ