Styl skandynawski dalej w modzie

Wielu spośród ekspertów od urządzania wnętrz uważa, że styl skandynawski nie tylko nadal jest w modzie, ale wręcz że nigdy z niej nie wyjdzie. Jego niesłabnąca od lat popularność nie jest przypadkowa – w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu czujemy się po prostu dobrze i choć zaaranżowanie wnętrza na skandynawską modłę nie należy do łatwych, to jednak końcowy efekt bez wątpienia jest w stanie wynagrodzić nam wysiłki. Czym właściwie jest styl skandynawski i jak możemy zastosować go w praktyce?

Czym jest styl skandynawski?

W dużym skrócie można powiedzieć, że styl skandynawski jest zastosowaniem przyświecającej skandynawskim społeczeństwom filozofii w obszarze architektury wnętrz. Pomieszczenia, zgodnie z tym trendem, mają być urządzone schludnie, oszczędnie, przytulnie i w jak największej zgodzie z naturą. Wnętrze powinno być jasne, zarówno dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów jak i rozsądnego wykorzystania oświetlenia, przy czym nie chodzi tu wyłącznie o oświetlenie sztuczne (lampy, plafony, kinkiety), ale też naturalne.

Podłoga i meble

Pierwszym elementem, nad którym musimy się zastanowić planując skandynawskie wnętrze jest podłoga. Bezwzględnie musi być jasna i najlepiej, aby była wykonana z drewna. Drewniane powinny być także meble – tu znowu gatunki o jasnym odcieniu będą miały pierwszeństwo przed tymi, których odcień jest ciemniejszy i bardziej intensywny.

Oświetlenie

Dla Skandynawów odpowiednie wykorzystanie naturalnego światła słonecznego jest nawet ważniejsze niż rozmieszczenie żarówek. Pomieszczenia w stylu skandynawskim rzadko kiedy mają w oknach zasłony – bardziej popularne są rolety, ewentualnie żaluzje. Oświetlenie sztuczne jest natomiast dobierane w taki sposób, aby jak najlepiej dopasowywały się do całości, dlatego lepiej sprawdzą się zwykłe szklane i metalowe lampy niż efektowne żyrandole.

Dodatki

O charakterze skandynawskiego wnętrza w dużej mierze decydują dodatki – tkane narzuty, pościele, powłoki na poduszki, świeczniki, ramki na zdjęcia etc. Powinny być skontrastowane z resztą wystroju, dlatego często mają żywe i intensywne kolory.

Jeśli szukasz inspiracji lub konkretnych elementów wystroju skandynawskiego wnętrza – zajrzyj na stronę https://kasandra.com.pl/. Firma ta od lat dostarcza najwyższej jakości produktów, za pomocą których możesz urządzić swoje lokum dokładnie tak jak marzysz. Wybór jest na tyle duży, aby bez najmniejszego problemu udało się znaleźć wszystko co tylko pasuje do naszej koncepcji. Zamawiając w Kasandrze możemy również liczyć na przystępność cen.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą https://kasandra.com.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ