Fotel uszak – w poszukiwaniu fotela idealnego

0
468

Uszaki to fotele wybierane przez wiele polskich rodzin. Wykorzystywane są jako siedziska stawiane w salonach, pokojach dziennych, niekiedy też w sypialni lub na osłoniętym tarasie. Niezależnie od miejsca, w którym wyląduje Twój uszak, możesz mieć pewność, że będzie to siedzisko wygodne i komfortowe, w którym wolne chwile będą mijać przyjemnie i bez pośpiechu. Poniżej prezentujemy najważniejsze kryteria zakupowe uszaków. Podpowiadamy – na jakie cechy konstrukcyjne warto zwrócić szczególną uwagę, jakie modele uszaków możesz znaleźć w sklepach oraz który z nich polecamy wybrać, by uszak okazał się udanym zakupem. 

Fotele uszaki i ich kluczowe elementy konstrukcyjne 

Wyjątkowość uszaków tkwi w ich konstrukcji. Od niej też wzięła się sama nazwa tych foteli. Są wyposażone w podłokietniki – dość duże boczne podpory – dzięki którym wyglądają niczym „fotel z wielkimi uszami”. Podłokietniki są niezwykle ważne, dobrze jeśli będą płynnie wyprofilowane, w sposób ułatwiający odciążanie dłoni. Dzięki ich obecności, w czasie siedzenia odpoczywają nie tylko Twoje nogi, ale również ręce. Pod tym względem, uszaki są doskonałe do spędzania czasu w czasie seansów filmowych, długiej lektury z książką w ręku lub innych form wieczornego leniuchowania. 

By uszak był wygodny w trakcie codziennego użytku, warto także sięgać po modele z głębokim i wygodnym siedziskiem. Liczy się nie tylko sam rozmiar siedziska, ale także jego wypełnienie, materiał obicia oraz stopień miękkości. Warto od razu podkreślić, że uszaki uważane są pod tym względem za jedne z najwygodniejszych siedzisk w ogóle. Wielu użytkowników tych foteli sięga po modele wyposażone w podnóżek. Najlepiej, jeśli podnóżek jest podobny do samego fotela, biorąc pod uwagę takie ich walory jak: tkanina obicia, kolor, rozmiar. 

Ważna jest także podpórka pod plecy oraz wygodny zagłówek, który będzie obciążał Twoje mięśnie szyi i ramion. Oparcie powinno być szerokie i przestronne, a także delikatnie wygięte do tyłu. Dzięki temu będzie Ci pomagać w przyjęciu wygodnej i zdrowej dla kręgosłupa pozycji. 

Uszaki z opcją rozkładania – hit czy kit? 

Uszaki rozkładane do specyficzne modele tych siedzisk. Najczęściej, uszaki rozkładane są nieco droższe od ich konwencjonalnych, nierozkładanych odpowiedników. Różnica tkwi także w samej konstrukcji fotela, w której znalazł się mechanizm pozwalający na rozłożenie siedziska. Jak to działa? W dość w prosty sposób. Za pomocą jednego ruchu ręką masz możliwość opuszczenia oparcia do dołu, zmieniając pozycję siedzącą w pół-leżącą. Jest to niezwykle wygodne w trakcie długich seansów z książką lub filmem, gdy Twoje plecy mogą ulec nadwyrężeniu właśnie na skutek zbyt długiego utrzymywania tej samej pozycji. Warto przy przestrzec – rozkładane uszaki zdecydowanie bardziej sprzyjają zasypianiu i obcinaniu sobie popołudniowej drzemki.

W trakcie zamawiania uszaka warto wziąć pod uwagę obecność ozdobnej poduszki, która powinna być wykonana z tego samego materiału co obicie fotela. Każdy tani fotel uszak powinien być sprzedawany w zestawie z podusią, która stanowi nie tylko tradycyjny atrybut i ozdobę tego siedziska, ale pełni ważne funkcje praktyczne – jako podpórka pod plecy lub głowę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ