Łazienka elegancka

Eleganckie aranżacje łazienkowe są coraz częściej stosowane w polskich domach. Wiele osób decyduje się na wybór stylu angielskiego, nowoczesnego, klasycznego, boho, loft, glamour oraz wielu innych, których wspólnym elementem jest wysoki poziom elegancji. By uzyskać wymarzony efekt aranżacyjny, warto sięgnąć nie tylko po specjalne meble i urządzenia sanitarne, ale również dedykowane do nich baterie. W łazienkach najczęściej wykorzystuje się baterie umywalkowe, wannowe oraz prysznicowe. Poniżej przyglądniemy się im z bliska podpowiadające jednocześnie – jakie modele baterii warto wybrać, by uzyskać upragniony, elegancki efekt aranżacyjny. 

Baterie do umywalki – czyli kilka słów o estetycznych detalach 

Jakie są wyznaczniki stylu eleganckiego? Najczęściej, chodzi o wysoki poziom dopasowania wszystkich elementów wyposażenia, wykorzystanie materiałów wysokiej klasy (oraz połyskliwych), a także o wywołanie efektu „rozdziawionych ust” u wszystkich osób, które do łazienki wejdą. Wbrew pozorom, nie jest to trudne do uzyskania i nie wymaga dużego nakładu finansowego. Zacznijmy od tego, że wybierając baterie umywalkowe, warto sięgać po zestawy wykonane z chromu lub mosiądzu. Inne materiały również znajdują zastosowanie w łazienkach, jednak rzadko w tych, które urządzono na elegancko. 

Chrom i mosiądz mogą mieć połyskliwą, gładką powierzchnię, w której osoby korzystające z umywalki mogą się przejrzeć. Bateria wykonana z tych materiałów będzie eksponować piękno całej umywalki, a także emitować delikatne, przyjemne dla oczu refleksy świetlne. Warto wybierać baterie wykonane w całości z tego samego materiału, o stosunkowo zwartej i jednorodnej konstrukcji. 

Niektórzy sięgają także po klasyczne wzorce baterii – czyli po modele wyposażone w długą, filigranową wylewkę, wyprofilowane ozdobne kurki oraz potencjalnie dodatkowe zdobienia. Kształty takie dobrze sprawdzają się w łazienkach urządzonych w stylu retro, w których odtwarza się epokowe wzorce estetyczne. 

Baterie wannowe – przegląd nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań 

Baterie wannowe tworzą rozbudowaną grupę, w której znajdują się urządzenia o różnej konstrukcji, kształcie i sposobie montażu. Wielu odbiorców sięga po baterie wannowe, które kształtem i funkcjonalnością odpowiadają bateriom umywalkowym. Dobrze wypadają modele chromowane, wyposażone w wygodny mechanizm uruchamiania upływu oraz w stosunkowo niedługą wylewkę. Za pomocą takiej baterii wyeksponujesz piękno wanny – jej bryłę, estetycznie wyprofilowane brzegi i krawędzie. 

Osobom bardziej nastawionym na nowoczesne rozwiązania, polecamy wybór baterii wolnostojących, które stanowią obecnie swoisty ewenement na rynku urządzeń sanitarnych. Baterie takie nie są montowane na powierzchni wanny lub ściany, lecz – na samej podłodze. Zaletą tego typu rozwiązań jest wysoki poziom komfortu w czasie użytkowania. Baterie wolnostojące są wysokie i długie, a ich wylewką można często dość swobodnie obracać. Dzięki temu nakierujesz strumień wody w wybrane miejsce, bez obaw o spowodowanie kałuż na podłodze. Często, baterie wannowe wolnostojące są wyposażone w uchwyt prysznicowy, który uzupełnia działanie konwencjonalnej wylewki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ