Nowoczesne lampy wiszące do twojego salonu

Oświetlenie salonu odgrywa w nim zawsze bardzo ważną rolę. Wpływa na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie, ale też na to, jak sami się w nim czujemy. Dlatego wybierając lampę do salonu, powinniśmy zwracać uwagę na wiele rzeczy. Dziś pokrótce przedstawimy, które kwestie będą najbardziej istotne i jak wybrać konkretny styl lampy.

Oświetlenie całego salonu

Większość z nas wyobraża sobie, że umieszczona pod sufitem lampa ze swojego środkowego miejsca oświetli dosłownie całe pomieszczenie. Nic dziwnego, ponieważ właśnie taki rodzaj oświetlenia pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i wykonywanie w nim różnych działań, od drobnych prac domowych, aż po wypoczynek. Nie ulega też wątpliwości, że górne światło doceniamy ze względu na wygodę jego używania – jedno przełączenie przycisku pozwala nam rozświetlić cały pokój.

Jednak warto zauważyć, że w zależności od wielkości pokoju, potrzebne będą żyrandole o różnych rozmiarach i różnym kształcie, aby rzeczywiście mogły rozświetlić każdy zakamarek pomieszczenia. Dlatego też podczas wybierania lampy należy koniecznie zwrócić uwagę na to, czy światło padające z niej światło będzie w stanie dotrzeć do wszystkich zakątków. W tym celu warto też uwzględnić kształt lampy, ponieważ w przypadku długiego, a stosunkowo wąskiego salonu lepiej może sprawdzić się podłużny lub prostokątny żyrandol niż okrągły bądź punktowy.

Wielkość żyrandola a wysokość pomieszczenia

Kolejną ważną kwestią jest wielkość żyrandola, która powinna być proporcjonalna do wysokości pomieszczenia. W innym przypadku może się wydawać, że umieszczona pośrodku pokoju lampa jest zbyt duża i sięga zbyt nisko, co optycznie zmniejszy i przytłoczy cały salon. Dlatego do niskich pomieszczeń lepiej jest wybierać stosunkowo płaskie, krótkie lampy, a nawet plafony przylegające gładko do sufitu, podczas gdy do wysokich salonów sprawdzą się dłuższe lampy.

Prosta, zaokrąglona lampa

Do salonów o prostych meblach, w których stawiamy na geometryczne kształty i idealną symetrię, doskonałym wyborem może być okrągła lampa ze zintegrowanym źródłem światła LED. Tego typu rozwiązania cechują się wyjątkową prostotą i uniwersalnością, co sprawia, że doskonale prezentują się w połączeniu z różnorodnymi meblami. Dodatkowo nie wymagają stosowania oddzielnych żarówek, co ułatwia korzystanie z nich i jeszcze bardziej podkreśla ich nowoczesny styl.

Luksusowe, przyciągające wzrok grono

Intrygujące lampy wiszące nowoczesne mogą przybierać bardzo różnorodne kształty. Jednym z pomysłów jest wybór lampy przypominającej kiść winogron, pełnej szklanych kloszy o sporym rozmiarze. To bardzo dekoracyjny wybór, który szczególnie dobrze sprawdzi się w dużych salonach, których urody nie przyćmi swoją wyjątkową estetyką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ