Głównym celem pokoju dziennego jest zapewnienie mieszkańcom komfortu na co dzień. To pomieszczenie, w którym spotykamy się z bliskimi, relaksujemy się, ale także bawimy. O czym powinniśmy pamiętać przy jego aranżacji?

Jako że salon pełni różne funkcje, pomieszczenie to również powinno być funkcjonalne. Tutaj kluczowe są odpowiednie meble do pokoju dziennego, które w sklepach meblowych znajdziemy w wielu wariantach do wyboru. Aby wnętrze prezentowało się na jeszcze bardziej przytulne, powinniśmy również dobrać do niego odpowiednie dodatki. Podpowiadamy, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Komfortowy wypoczynek

W salonie najczęściej siedzimy albo leżymy na kanapie, fotelu czy na narożniku. Właśnie dlatego warto poświęcić więcej czasu na dobranie odpowiednich mebli tego rodzaju.

Narożnik wcale nie musi być ciężki i nieustawny, jeśli dobierzemy do precyzyjnie do pomieszczenia. Możemy też postawić na osobne wygodne fotele i kanapę. Pamiętajmy o tym, że dobre meble wypoczynkowe powinny być wyposażone w sprężyny – dzięki nim siedziska są bardziej komfortowe i wytrzymalsze.

Stolik pod ręką

Oprócz mebli wypoczynkowych powinniśmy też dobrać do pokoju stolik kawowy albo ławę. Stolik kawowy jest niższy od ławy, ale takie meble do pokoju dziennego są mniej funkcjonalne. Ławę możemy przekształcić w mebel wyższy i większy, na przykład na czas imprezy.

Alternatywnie możemy wybrać też niewielkie stoliki dostawiane – umieszczone przy podłokietnikach foteli czy kanap dają dodatkowe miejsce do przechowywania.

Właściwe oświetlenie jest kluczowe

Nie zapominajmy też o tym, jak duże znaczenie w salonie posiada jego właściwe oświetlenie. Do wyboru mamy nie tylko tradycyjne oświetlanie, ale również nowoczesne oświetlenie ledowe, na przykład w formie taśm oraz oczek LED.

Dzięki różnym źródłom światła możemy w salonie stworzyć także przytulną atmosferę po zmroku. Warto wtedy postawić na ciepłe barwy światła, ponieważ to one nastrajają nas do relaksu.

Wykończ wnętrze dodatkami

Aby przestrzeń wyglądała na jeszcze bardziej przytulną, możemy dobrać do niej różne tekstylia – zasłony, woalowe firanki, poduszki, koce, ale też dające przytulne światło świecie i lampiony. Dzięki tym dodatkom salon będzie jeszcze bardziej klimatyczny!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ