Sklep e-commerce z meblami

Stacjonarne sklepy z meblami coraz częściej mają swoje internetowe odpowiedniki. Niektóre sklepy wręcz funkcjonują tylko i wyłącznie w sieci stawiając na sprzedaż internetową. Nic w tym dziwnego- klienci coraz częściej poszukują mebli w sieci i chętnie je w taki sposób kupują. Jednakże, aby umożliwić sobie sprzedaż asortymentu w taki sposób- trzeba najpierw taki sklep e-commerce z meblami założyć i zatroszczyć się o to, aby był nowoczesny i funkcjonalny. Od czego zacząć i co zrobić już na starcie?

Jak założyć sklep internetowy?

Wydaje się, że najprostszym sposobem jest skorzystanie z możliwości założenia sklepu w ramach danej platformy, gdzie za jego posiadanie płaci się abonamentowo w ramach wybranego planu. Jednakże, dla firm, które chcą być bardziej autonomiczne, są duże i chcą prowadzić sprzedaż bez żadnych ograniczeń, lepszym rozwiązaniem jest postawienie sklepu u siebie, na wykupionej domenie z wykorzystaniem wybranego silnika open source. Oczywiście, można zlecić zaprojektowanie sklepu firmie deweloperskiej, jest to jednak dość drogie rozwiązanie na start. Jednym z polecanych silników typu open source jest chociażby Presta Shop czy WooCommerce jako dodatek do WordPress. Bardzo dobrze sprawdzają się one w praktyce.

Mając już domenę, a także stronę sklepu- trzeba zatroszczyć się o to, aby był on przyjazny dla wyszukiwarek internetowych poprzez wykonanie optymalizacji. Należy odpowiednio dobrać szatę graficzną, dodać kategorie produktów oraz uzupełnić warstwę tekstową na stronie tak, aby zachęcała użytkowników do zakupów.

Szalenie ważne jest odpowiednie zaprezentowanie produktów poprzez zdjęcia w dobrej rozdzielczości, a także dokładne opisy produktów wraz z parametrami. W sieci w dużej mierze kupuje się oczami na podstawie zdjęć oraz tego, co zostało napisane o danym produkcie. Ważny jest też regulamin, a także przejrzysty sposób sprzedaży wysyłkowej.

Oczywiście, kluczowe jest także, aby nasz sklep e-commerce z meblami czymś się wyróżniał i aby od razu było to widoczne dla użytkownika odwiedzającego stronę po raz pierwszy. Dobrym przykładem jest strona sklepu meblowego Polano Meble- polanomeble.pl. Główną cechą wyróżniającą ten właśnie sklep jest sprzedaż mebli z drewna.

Grafika zaprojektowana, produkty dodane- sklep jest gotowy. Co dalej?

Samo wypuszczenie strony sklepu do sieci to tylko i wyłącznie połowa sukcesu, chociaż wymaga wiele pracy. Bowiem bez odpowiedniej reklamy musimy liczyć się z tym, że ruch realnych użytkowników na stronie może być znikomy. Tym samym- konieczna jest efektywna reklama sklepu meblowego, dzięki której użytkownicy sami na niego trafią i będą chcieli zrobić tutaj zakupy.

Polecaną formą reklamy w przypadku sklepu internetowego są takie kampanie jak pozycjonowanie stron, reklama w mediach społecznościowych czy też reklama poprzez realizację kampanii w Google Ads- zarówno tej w wyszukiwarce jak i reklamy banerowej. Doskonale sprawdzają się dedykowane kampanie produktowe. Zaletą reklamy w sieci jest to, że można dotrzeć do tych użytkowników, którzy szukają określonych produktów i mają już w sobie motywację zakupową. Reklama w internecie może być więc trafiona i nastawiona na efekt, a jednocześnie- nie wzbudzająca u użytkownika irytacji. Dodatkowo, analityka internetowa pozwala dokładnie analizować wydatkowanie budżetu, a także to, jakie rezultaty można uzyskać w danej kwocie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ