Jak wykazują wieloletnie badania prowadzone przez naukowców- człowiek spędza w łóżku prawie połowę swojego życia. Dużą część tego okresu zajmuje sen, a reszta związana jest z innymi aktywnościami, do których zaliczyć możemy m.in uprawianie seksu oraz wylegiwanie się.

W perspektywie połowy żywota, warto więc zainwestować w wygodne i bezpieczne łóżko.

Mała sypialnia – małe łóżko?

W dobie bloków z wielkiej płyty nie każdy może pozwolić sobie na duże pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do wypoczynku nocnego. Zazwyczaj zmuszeni jesteśmy albo do zajęcia niewielkiej przestrzeni, albo do współdzielenia własnej sypialni z salonem.

Mała przestrzeń nie oznacza jednak, że nie możemy wygospodarować dla siebie kącika wypoczynkowego. Już pokój o wielkości 5 m2 pozwoli nam na aranżację tak wyczekiwanej sypialni. Sypialnia to miejsce, gdzie przede wszystkim odpoczywamy, dlatego nadmiar mebli nie jest wskazany. Mniejsze pomieszczenie pozwoli na przemyślany remont, który powinien zakończyć się sukcesem.

5 m2, które zostało wcześniej wspomniane to idealna przestrzeń dla dwuosobowego łóżka oraz niewielkich stolików nocnych. Taka ilość mebli w zupełności pozwoli na niczym niezmącony sen. Osoby interesujące się projektowaniem wnętrz mogą w tym przypadku poszaleć z formą łóżka, a także jego przybraniem. Efektowne poduszki oraz niecodzienna pościel to strzał w dziesiątkę.

Sypialnia na miarę Twoich potrzeb

Mieszkając w domu jednorodzinnym zazwyczaj mamy zarówno możliwość, jak i potrzebę stworzenia własnego kąta sypialnianego. Podczas jego tworzenia możemy pozwolić sobie na więcej niż w przypadku wynajmowanego mieszkania. W tym przypadku ogranicza nas jedynie wyobraźnia i wcześniej zaplanowany budżet.

Łóżko do sypialni wybierać możemy spośród setek proponowanych nam przez producentów. Śpiąc wraz z współmałżonkiem (partnerem) pamiętajmy o przestrzeni potrzebnej każdemu z nas. Łóżko o wymiarach 200 cm na 220 cm to świetny wybór, którego na pewno nie pożałujemy. Ponad 4 m2 powierzchni przeznaczonej do spania pozwoli nam na relaks o jakim marzyliśmy podczas mieszkania w apartamentach o mniejszym metrażu.

Łóżko dwuosobowe zakupić można również w większym rozmiarze, jednak czas oczekiwania na realizację zlecenia jest zazwyczaj dłuższy. Nie oznacza to, że należy z tej opcji zrezygnować. Oprócz ramy łóżka nie mniej ważny jest materac. Zarówno sprężynowy jak i piankowy dobrze spełni swoje zadanie.

Podczas aranżacji sypialni zwrócić uwagę należy także na wybór koloru pokrywającego ściany. Naukowcy zalecają, by był on przygaszony, gdyż tego typu barwy pozwalają na wyciszenie oraz bardziej komfortowy sen.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ