domy szkieletowe
fot. pexels.com

Kupując dom musimy liczyć się z ogromnymi kosztami. Niektórzy decydują się na dość nietypowe rozwiązania, które na polskim rynku nadal uchodzą za nowość. Takimi rozwiązaniami są m.in. domy z drewna, domy szkieletowe i domy kontenerowe.

Zobacz też: http://radiobc.pl/tanie-domy-szkieletowe/

W obecnych czasach zakup domu to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Branie kredytu również warunkowane jest szeregiem obostrzeń, które nie każdy może spełnić. Jak sobie zatem poradzić z wymarzonym zakupem domu?

Tanio i szybko

Zazwyczaj mówi się, że jeśli szuka się czegoś tanio i żeby było szybko, to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jednakże czy dotyczy to również budowania domów szkieletowych? Taki dom wykonany jest z drewna oraz płyt wiórowych. Stawia się szkielet z drewnianych belek, a następnie przybija płyty wiórowe do boków.

Taką gotową konstrukcję następnie się tynkuje i wykańcza elewację i dom gotowy. Są to bardzo tanie rozwiązania, jednakże mają również swoje wady, jak i zalety.

Wady i zalety domów szkieletowych

Dom szkieletowy może i jest wykonany szybko i prezentuje się oryginalnie, ale jest dość słabej konstrukcji. Przy wichurze oraz huraganie istnieje ryzyko, że zostanie zmieciony kawałek po kawałku. Tak jak można to niejednokrotnie zauważyć w Ameryce, zwłaszcza n Florydzie.

Dodatkowo taki dom należy ogrzać. Musi mieć bardzo dobry system trzymania ciepła, abyśmy zimą w nim nie zamarzli!

Dom szkieletowy buduje się bardzo szybko, a także jest on o wiele tańszy niż obecne mieszkania do zakupu w dużym mieście, czy też w przedmieściach. Podczas budowy takiego domu również działka nie niszczy się, nie ma składowiska cementu ani wapna, nie nawożony jest piasek.  To duży plus zwłaszcza dla osób, które chcą wybudować taki dom w otoczeniu natury.

Domy szkieletowe szybko się ogrzewają, ale również szybko się wychładzają, co może stanowić duży dyskomfort dla wielu osób, a także generować spore rachunki za gaz.

Przeczytaj też: http://www.restandsleep.pl/mieszkanie-w-niemczech/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ