Beże w mieszkaniu

Kolor beżowy stoi na pograniczu delikatnego brązu i brudnego żółtego, czasem z domieszką innych tonów. Jest kolorem neutralnym, uważanym za jeden z tych uniwersalnych tonów, które mogą dobrze współgrać ze wszystkimi innymi odcieniami i barwami. Jest jednocześnie kolorem szlachetnym, eleganckim i spokojnym. Zobacz zatem, gdzie go wykorzystać i w jakich aranżacjach świetnie się sprawdzi.

Beżowy uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa

Kolor beżowy jest ciepły i miły dla oka. Sprawia, że każdy z nas czuje się doskonale w jego otoczeniu, ponieważ tłumi emocje (zwłaszcza negatywne) i kojarzy się z przyjemnymi sytuacjami. Jego ogromną zaletą jest poczucie bezpieczeństwa, które daje, a które korzystnie wpływa na nasz nastrój.

Beżowy to między innymi kolor, który cechuje się podobieństwem do naturalnych barw drewna. Może kryć w sobie złociste odcienie albo zachwycać głębią ciepłych nut. Jest świetnym wyborem w szczególności do tych pomieszczeń, w których pragniemy uzyskać jasną, optymistyczną i jednocześnie przytulną przestrzeń.

Beżowe ściany czy beżowe dodatki?

Ze względu na to, że kolor beżowy jest niezwykle popularny w naszych domach, możemy go wykorzystywać zarówno jako kolor główny, jak i dodatkowy. Coraz popularniejsze staje się wykonywanie beżowych powierzchni o dużych rozmiarach, takich jak główne ściany, co pomaga w przygotowaniu całej aranżacji. Niezależnie od tego, co do nich dodamy, zawsze bowiem zaprezentuje się estetycznie i wyrafinowanie.

Jednak nie tylko ściany mogą być beżowe. Równie dobrze możemy postawić na beżowe dodatki, które urozmaicą pomieszczenie. Będą szczególnie dobrze pasować do innych kolorów natury i rozjaśnią najciemniejsze z nich, takie jak intensywne zielenie, brązy, ochry czy barwę ceglastą. To także propozycja dla osób, które cenią sobie ciemną szarość, którą warto uzupełnić lekkim, beżowym dodatkiem.

Beżowe rolety dzień i noc. Do których pomieszczeń i aranżacji warto je dodać?

Beżowe rolety mogą świetnie wpisać się w różnorodne aranżacje. Pierwszą z nich z pewnością będzie połączenie beżowych ścian i beżowych rolet, co pozwoli na idealne wtopienie okna w całość pomieszczenia. Dzięki temu wszystkie przejścia kolorystyczne będą delikatne, a poszczególne odcienie w pokoju płynnie się połączą.

Drugim rodzajem intrygującej aranżacji jest ta, w której beżowe rolety stanowią dodatek do innego koloru. Jeśli lubisz mocniejsze barwy ścian, możesz spokojnie zdecydować się na beż w oknach. Dzięki temu będą wyrazistym dodatkiem, łatwo wyróżniającym się na tle mocniejszych lub ciemniejszych odcieni.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się beż? Ze względu na to, że jest kolorem optymistycznym, uspokajającym i zapewniającym bezpieczeństwo, polecamy go między innymi do sypialni. Rolety dzień i noc w tym kolorze, zaprezentowane pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/bezowe-rolety-dzien-noc, bez wątpienia będą zachwycać, a jednocześnie nie będą przeszkadzać w uśnięciu, ponieważ są delikatne i doskonale komponują się z innymi elementami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ