Pokój w czerni i bieli

Połączenie czerni i bieli w aranżacji wnętrz jest wyraziste, bardzo kontrastowe, a jednocześnie reprezentuje jedność przeciwieństw. Te wymagające kolory potrzebują równości linii, wysokiej jakości materiałów, doskonałych kształtów i ścisłego przestrzegania określonego stylu, a przede wszystkim idealnego oświetlenia i manipulacji światłem zewnętrznym.

Samodzielne zaprojektowanie czarno-białego pokoju jest dość trudne. Przy tego typu projektach proporcje odgrywają istotną rolę. W wypadku bieli i czerni jeden z kolorów powinien stać się głównym, drugi powinien stanowić dodatek lub akcent.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Jeżeli Twoim nadrzędnym celem jest optyczne powiększenie pomieszczenia, w aranżacji powinna dominować biel. Czerń stanowić wówczas dodatek. W wypadku pomieszczeń niższych dzięki czerni, w postaci pionowych pasów czy odpowiednio dobranej glazury na ścianach, możemy uzyskać złudzenie „podniesienia”sufitu.

Światło w czarno-białych aranżacjach

Istotnym elementem czarno-białego projektu jest odpowiednie dobranie osłony okien, tak aby światło dzienne uzupełniało koncepcję na odpowiadających użytkownikom warunkach. Najlepszym rozwiązaniem wydają się w tym wypadku rolety okienne lub żaluzje, które są jednym z najważniejszych elementów wpływających na nastrój pomieszczenia.

W zależności od tego, czy wybierzemy żaluzje, rolety rzymskie, czy też rolety dzień-noc, taki będziemy mieć wpływ na regulowanie dopływu światła do pokoju w ciągu dnia i po zmroku. W czarno-białych pomieszczeniach jest to szczególnie istotne. Zbyt duże ograniczenie dopływu światła w pomieszczeniach o tak wyrazistych kolorach jest niewskazane. Dlatego, szczególnie w projektach, w których dominuje czerń, warto wziąć pod uwagę białe żaluzje lub białe rolety.

Uniwersalna osłona okna

Tego typu osłony okien są lekkie i na tyle neutralne, że pasują do wszystkich stylów wystroju, począwszy od klasycznej elegancji, a skończywszy na skandynawskich wnętrzach. Automatyczna lub ręczna regulacja ułatwiają uzyskanie naturalnego światła, a jednocześnie zachowanie prywatności. Żaluzje i rolety są wykonywane z wielu materiałów, od aluminium po naturalne drewno czy też wysokiej jakości tkaniny, dlatego też łatwo jest znaleźć odpowiedni projekt do swojej koncepcji.

Rolety dzień-noc lub żaluzje okienne to doskonała alternatywa dla firan, gdyż w podobnym procencie przepuszcza światło. Niektóre style rolet, łączą w sobie element osłony z walorem estetycznym i stanowią urokliwy, dekoracyjny dodatek w czarno-białych pomieszczeniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ