Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i atrakcyjne

Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Poza walorami estetycznymi niezwykle istotną rolę odgrywa funkcjonalność. Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i atrakcyjne? Przedstawiamy 5 trików

Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i atrakcyjne?

Każdy, kto urządza mieszkanie, chce, aby wyglądało dokładnie tak, jak sobie to wyobraża. Niestety często zapomina się o funkcjonalności. A wnętrze musi być nie tylko piękne, ale i praktyczne. Dziś przedstawiamy 5 trików, które sprawią, ze mieszkanie będzie atrakcyjne, ale również i funkcjonalne.

1. Ustal plan działania

Pierwszym krokiem do stworzenia kącika marzeń jest przede wszystkim dokładny plan działania. Ustal harmonogram, a także zapisz ile czasu zajmie dana rzecz. Zastanów się, na jaki kolor pomalujesz ściany oraz odwiedź salon meblowy, aby zobaczyć ofertę.

2. Wybierz odpowiedni kolor ścian

W aranżacji wnętrz niezwykle istotną rolę odgrywają kolory ścian. Za ich pomocą można optycznie zmienić kształt pomieszczenia, powiększyć lub zmniejszyć je, a nawet zmienić wysokość sufitu! Dlatego wybór barwy powinien być pierwszym krokiem. Dopiero w następnej kolejności odwiedzasz salon meblowy i wybierasz meble czy dodatki. Kolor ścian dobierz do swojego gustu, ale miej na uwadze również wielkość pomieszczenia. 

Jeżeli zależy Ci na wysokim suficie, namaluj na nim, wzdłuż styku ze ścianami, pasek w takim samym kolorze. Dodatkowa krawędź tworzy iluzję wyższego sklepienia. Prosty i niezwykle skuteczny patent. W małych pomieszczeniach postaw na jasne barwy,  które je optycznie powiększą.

3. Wykorzystać maksymalnie przestrzeń mieszkania

Podstawową zasadą funkcjonalnego mieszkania, jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Zwłaszcza jak jest ono małe. Nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale przede wszystkim sprawisz, że mieszkanie będzie bardziej przestronne, a  tym samym praktyczne. Najpierw warto odwiedzić salon meblowy i zorientować się w asortymencie.

W ten sposób będzie Ci łatwiej dopasować meble do mieszkania. Do kuchni możesz wybrać meble na wymiar, a z parapetu zrobić przedłużony blat kuchenny. W ten sposób wykorzystasz każdy centymetr pomieszczenia.

4. Wydziel strefy

Istotny jest podział przestrzeni. Mamy strefę wejściową, do której zalicza się korytarz czy przedsionek, strefę dzienną – salon i kuchnię, oraz prywatna – sypialnia, łazienka. Każde z tych stref powinno być  winnym pomieszczeniu. Jeżeli zdecydujesz się na połączenie salonu z kuchni, musisz je koniecznie do siebie oddzielić, aby było wiadome, że jest to kuchnia i salon. Podział stref odgrywa ważną rolę w kawalerkach, gdzie trzeba stworzyć kącik dzienny i nocny. Podział na strefy pozwoli Ci uporządkować i logicznie rozłożyć sprzęt, akcesoria domowe czy ubrania.

5. Nie zapomnij o dodatkach

Dodatki to najlepszy pomysł na atrakcyjne wnętrze. Dodatkowe oświetlenie w postaci niebanalnych lamp czy poduszki ozdobne zmienią nawet najprostsze wnętrze. Pamiętaj jednak o kolejności zakupu elementów do mieszkania. Najpierw odwiedź salon meblowy i wybierz meble. Dopiero później możesz zacząć kupować dodatki. Nigdy na odwrót.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ