Czy wiesz, że wiele sprzętów AGD można z powodzeniem naprawić

Żyjemy w czasach, kiedy niby wszystko można kupić. Jednak wiele osób zauważa, że taki rozkręcony konsumpcjonizm wcale nie wychodzi nam na dobre. Jego negatywne skutki odczuwa zarówno środowisko naturalne, jak i my ludzie, czyli użytkownicy najrozmaitszych urządzeń. Pozytywne efekty widać jedynie na kontach bankowych producentów. Warto mieć jednak świadomość, że wiele domowych urządzeń wcale nie trzeba wyrzucać. Można je po prostu naprawić.

Części zamienne do piekarników i płyt kuchennych

Jednym z podstawowych urządzeń AGD, które znajdują się w zasadzie każdej kuchni, są piekarniki i płyty kuchenne. Pozwalają one na przyrządzenie posiłków na co dzień i od święta. Aby sprzęty te spełniały swoje funkcje, w ich wnętrzu znajdują się przeróżne części i podzespoły. Często zdarza się, że awaria konkretnego piekarnika jest spowodowana uszkodzeniem jakiegoś drobnego elementu. Przed decyzją o zakupie nowego piekarnika lub płyty warto skonsultować się ze specjalistą, który ustali koszty ewentualnej naprawy. Warto mieć jednak świadomość, że wadliwą część można także zamówić samodzielnie.

Jeśli chodzi o piekarniki, to katalog dedykowanych do nich części obejmuje, zarówno elementy obudowy, drzwi piekarników, dysze, elementy palników, grzałki, silniki, oświetlenie, pokrętła, przełączniki, uchwyty, zawiasy, termostaty, szyby, wyświetlacze. Co ciekawe, w sprzedaży są także elementy wyposażenia piekarnika, takie jak: blachy i ruszty do pieczenia.

Duży wybór części do kuchenek i płyt ceramicznych znaleźć można pod adresem internetowym: https://czesciagd.pl/kuchnie-amica-plyty-ceramiczne-amica-c-20_3856_3892.html. W ofercie dostępne są, między innymi: wkłady ferrytowe, cewki, wsporniki zaworów, płyty ceramiczne, blachy osłonowe, podstawy do płyty. Przed złożeniem zamówienia warto skonsultować się z działem sprzedaży sklepu.

Części zamienne do pralek

Trudno wyobrazić sobie domowe życie bez pralki, która z powodzeniem dopiera zarówno białą, kolorową, jak i delikatną odzież. W związku z tym, że pralki są intensywnie użytkowane, zdarza się, że po jakimś czasie potrzebują serwisu lub wymiany jakiejś części.

Jakie części składowe pralki nadają się do wymiany? Wśród nich wymienić można: elementy elektryczne, filtry, amortyzatory, dozowniki, elektrozawory, blokady i elementy drzwi pralek, elementy zbiornika, obudowy, fartuchy, hydrostaty, grzałki, kable, łożyska, uszczelniacze, pokrętła, pompy, przyciski, silniki, węże odprowadzające wodę, sprężyny bębnów.

Części zamienne do lodówek

Równie ważnym elementem wyposażenia każdego domu jest lodówka. Bez względu na markę i wygląd produktu, może on potrzebować większej lub mniejszej naprawy. Do elementów, które nadają się do wymiany, należą: części elektryczne (np. bezpieczniki termiczne), filtry, kondensatory, moduły, oświetlenie, parowniki, sprężarki, uszczelki, węże, rurki.

Warto mieć świadomość, że naprawa lodówki może obejmować także części obudowy i zabudowy, w tym: drzwi, listwy, maskownice, osłony, zawiasy. Do wymiany nadają się też takie wewnętrzne elementy wyposażenia jak: szuflady, balkoniki na drzwi, drzwiczki zamrażarki oraz inne plastikowe elementy (np. pojemniki na jajka lub warzywa).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ