Dywan dziecięcy dla chłopczyka czy dziewczynki

Chłopczyk lub dziewczynka? To jest pytanie, nad którym przyszli rodzice zastanawiają się wiele razy. Przede wszystkim chodzi o wybranie imienia, ale już od początku rodzice zastanawiają się także jak urządzić pokój przyszłego dziecka. Nad jakimi zakupami do pokoiku trzeba się zastanowić?

Rodzice bardzo rozważnie podchodzą do urządzania pokoju malucha. Zastanawiają się nad zakupem odpowiedniego łóżeczka, wygodnego materacyka, ślicznej kołderki i pościeli, praktycznych mebelków i różnych innych ozdób.

Chłopczyk czy dziewczynka?

Wystrój pokoiku będzie się znacząco różnić, zależności od tego czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka. Przyjęło się, że dla chłopczyków dominującym kolorem jest niebieski, a dla dziewczynek różowy. Co prawda, coraz bardziej odchodzi się od tych stereotypów, ale są różnice w ozdobach w płci męskiej i żeńskiej. Jednym z takich elementów może być dywan dziecięcy. Póki dziecko jest niemowlakiem, to bez znaczenia jaki rodzaj dywanu wybierzemy, z jakiego będzie włosia, jakiej wielkości będzie runo, jaki kolor czy wzór będzie mieć dywan. W miarę upływu lat dziecka, trzeba jednak będzie mieć na względzie wszystkie te elementy. Głównym, decydującym czynnikiem, nie będzie to, co nam się podoba, ale co będzie praktyczne dla naszej pociechy.

Ładne i praktyczne

W momencie jak dziecko jest niemowlaczkiem, to trafnym wyborem może okazać się długowłosy dywan shaggy. Jeśli umiejscowimy go przy łóżeczku, to naszym stopom będzie dużo przyjemniej podchodzić i stać przy łóżeczku nawet kilka razy w ciągu jednej nocy. Jeśli niemowlak jest już na tyle duży, że można go samego zostawić na podłodze, to milusiński dywan może stanowić matę, na której dziecko będzie spokojnie i bezpiecznie sobie leżeć. W miarę upływu lat, gdy podłoga jest częstym placem zabaw dla dziecka warto pomyśleć o zakupie takiego dywanu, z którego łatwo usunąć wszelkiego rodzaju pojawiające się plamy, w którego runie nie będą się gubić drobne zabaweczki albo klocki.

Jaki dywan dziecięcy będzie najlepszym wyborem?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo chodzi o to, żeby dywan taki nie tylko pasował do aranżacji całego pokoiku, ale żeby podobał się dziecku. Jeśli uda nam się dokonać trafnego zakupu, to dziecko będzie godzinami mogło pobudzać swoją wyobraźnię i bawić się na swojej malowniczej podłodze. Jeśli rodzice uznają to za słuszne, można pozwolić dziecku samemu dokonać wyboru dywanu, które by chciało posiadać. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest wejście na internetowy sklep, a dokładnie na kategorię dywan dziecięcy na kochamydywany i zaprezentowanie dziecku różnych wzorów dywanów. W ofercie znajduje się wiele różnych rodzajów dywanów dla dziewczynek, między innymi:

– różne postaci z bajek,
– gwiazdeczki,
– kółeczka,
– zwierzątka,
– roślinki

oraz dywanów dla chłopczyków, między innymi:

– różne postaci z bajek, kreskówek,
– ulice,
– boiska,
– samochody,
– zwierzątka.

Mata antypoślizgowa

Bez względu na to, na jaki dywan się zdecydujemy, warto dowiedzieć się czy w oryginale ma od spodu zamontowaną mate antypoślizgową. Pokój dziecięcy, to często miejsce, gdzie podczas szalonych zabaw jest zagrożone bezpieczeństwo nasze i dzieci. Dzięki macie antypoślizgowej dywan nie będzie się poruszał po gładkiej podłodze. Jeśli dywan nie ma takiej maty, można ją osobno dokupić. Dzięki temu dziecięcy pokój będzie miejscem radości, szaleństwa i wielu pomysłowych zabaw.

Wracając do pytania ze wstępu, bardzo istotne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie kto się urodzi, chłopczyk czy dziewczynka. Dzięki znajomości odpowiedzi, możemy dokonywać trafnych, celowych zakupów przedmiotów, które posłużą nam na lata.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym kochamydywany.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ