akcesoria łazienkowe

Łazienka to pomieszczenie, w którego aranżacji kierujemy się najczęściej względami praktycznymi. Wynika to oczywiście z samej funkcji łazienek, w których powinny znaleźć się przede wszystkim urządzenia sanitarne. Wbrew jednak pozorom, łazienka może być estetycznie urządzona, nawet jeśli wyposażymy ją korzystając z akcesoriów praktycznych. Poniżej podpowiadamy – po jakie warto sięgnąć, by łazienka wyglądała atrakcyjnie i luksusowo.

Funkcjonalne i atrakcyjne – akcesoria do twojej łazienki

Meble stosowane w łazienkach są przede wszystkim wykonane z tworzyw sztucznych lub pokryte warstwami zewnętrznymi, zapewniającymi odporność na wilgoć. Wiele osób narzeka, że fronty takich mebli nie są zbyt estetyczne, prezentują przeciętne fasony lub nawet negatywnie wpływają na wygląd pomieszczenia. Oczywiście, jest to w dużym stopniu kwestia gustu, niemniej – istnieje prosty sposób po poprawić wygląd mebli w łazience.

Można w tym celu zastosować specjalne rodzaje uchwytów do mebli, które dodadzą im elegancji i szyku. Do takich należą uchwyty w formie zaokrąglonych gałek, wykonane z metali: mosiądzu, złota lub srebra. Są to materiały o niezwykle przyjemnym wyglądzie, które dobrze sprawdzają się w rozmaitym otoczeniu oraz aranżacji.

Gałki takie pełnią dodatkowo funkcje praktyczne. Można je wykorzystać jako zawieszki na ręcznik, szlafrok lub ubranie zdejmowane na czas kąpieli. Dzięki solidnemu wykończeniu (szczególnie warto wybierać modele szczotkowane) są odporne na zadrapania i zarysowania.

Dodatkowe akcesoria w łazience

Obok każdego kompaktu WC powinna znaleźć się również szczotka do jego mycia. Szczotki takie wciskamy w kąt lub ukrywamy za sedesem, gdyż niekoniecznie mają pozytywny wpływ na wygląd pomieszczenia. Tymczasem, wystarczy, że zaopatrzymy się w szczotki wykonane z właściwych materiałów, by oddziaływały estetycznie.

Szczególnie warto wybierać szczotki i stojaki pokryte warstwą chromu. Ten przyjemny dla oka, połyskujący metal wygląda elegancko i pasuje do rozmaitych stylizacji. Sprawdzi się nawet w łazienkach urządzonych w stylu luksusowym – na przykład w łazienkach hotelowych.

Wieszaki ścienne to również akcesoria łazienkowe, które mogą mieć udział w aranżacji pomieszczenia. Warto wybierać te wykonane z mosiądzu, chromu lub złota. Najlepiej wypadają modele szczotkowane, których powierzchnia jest gładka i połyskliwa. Choć warto wspomnieć, że również powierzchnie matowe – metaliczne i czarne – wyglądają bardzo ładnie.

Obok wanny polecamy natomiast powiesić wieszaki na ręczniki, wykonane z podobnych materiałów, jednak o odmiennej konstrukcji. Są to wieszaki wygięte, przypominające literę L bądź kanciastą literę U. Na tych ostatnich możemy trzymać wieszaki, na których będą wisieć szlafroki.

Uchwyty na papier toaletowy również mogą wyglądać atrakcyjnie. Wszystko zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Również w ich przypadku matowa czerń oraz polerowany chrom to wybór idealny – będą pasować do łazienek urządzonych w różnym stylu, dodając im elegancji i stylu. Uchwyt może być ponadto wyposażony w pokrywkę lub klapę, która będzie potęgować estetyczne oddziaływanie.

Uchwyty naścienne to akcesoria pomocne w czasie kąpieli i korzystania z prysznica. Również w tym przypadku warto wybrać modele wykonane ze szczotkowanego materiału, mosiądzu lub srebra. Idealnie sprawdzą się w stylizacjach minimalistycznych, nowoczesnych i luksusowych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ