Generatory prądotwórcze – sprawdzamy jak wybrać odpowiedni model

Mimo iż agregaty prądotwórcze znane są już od dłuższego czasu to nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że występują one w wielu specyfikacjach. Dziś sprawdzimy na co zwracać uwagę przy zakupie, by cieszyć się sprzętem, który sprosta wyznaczonym zadaniom.

Generatory prądotwórcze – moc urządzenia

Moc urządzenia to jeden z pierwszych parametrów, który powinno się analizować przy zakupie generatora prądotwórczego. Wszystko to przez to, że nie może ona być ani mniejsza, ani spektakularnie większa od łącznej mocy podpinanych pod niego odbiorników. Sumę tą należy ustalić przy pomocy tabliczek znamionowych znajdujących się na urządzeniach elektrycznych. Należy się jednak upewnić, że podano również moc jakiej dany przedmiot potrzebuje do rozruchu. To bardzo ważne, ponieważ jest to wartość znacznie wyższa od mocy pobieranej przy jednostajnej pracy. Należy tutaj zwrócić jeszcze uwagę na to, czy odbiorniki będą jedno- czy trójfazowe. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć między innymi kuchenki indukcyjne, czy systemy ogrzewania. Dookreślić również warto, czy potencjalnie podłączane pod generator prądotwórczy urządzenia są wrażliwe na skoki napięć. Do nich można zaliczyć elektronarzędzia jak i sprzęty komputerowe.

Generatory prądotwórcze – dodatkowe systemy

Jeśli ma się zamiar podłączać pod generator prądotwórczy wrażliwe urządzenia to warto zadbać o odpowiednią specyfikację sprzętu. Mowa tutaj o zastosowaniu chociażby AVR, czyli systemu automatycznej stabilizacji napięcia. Warto sprawdzić również czy agregat posiada system awaryjnego odłączenia w razie przeciążenia. Sprawdzą się również: wyłącznik różnicowoprądowy, jak i wyłącznik magnetyczno-termiczny.

Generator prądotwórczy – kwestie dodatkowe

Nie ma wątpliwości, iż zakup generatora prądotwórczego wcale nie jest taki prosty. Okazuje się bowiem, że należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Mowa tu nie tylko o określeniu jego mocy, ale także o specyfikacji silnika, czy prądnicy. Jeśli chodzi o ten pierwszy to dostępne są sprzęty co można sprawdzić na https://agregaty.com.pl/ tak akumulatorowe jak benzynowe i spalinowe. Wybiera się również rodzaj automatycznego lub ręcznego rozruchu. Co więcej generatory prądotwórcze można podzielić na stacjonarne i przenośne. Każdy z nich może również występować w obudowie lub bez niej. Wszystkie te parametry należy oczywiście dobierać według własnego zapotrzebowania. Tylko wtedy będzie się miało pewność, że sprzęt sprosta wymaganiom i utrzyma przy pracy podłączone odbiorniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ