Jak udekorować elegancki salon

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jego aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. Dobrze, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny pod względem wizualnym. Wyjątkowy klimat stworzysz, stawiając na ozdoby. Jak udekorować elegancki salon?

Jak udekorować elegancki salon?

Niezależnie od wielkości salonu kluczem w jego aranżacji jest połączenie funkcjonalności z wyjątkowym designem. Salon odgrywa bardzo ważną rolę. Stanowi strefę wypoczynku, gdzie relaksujemy się po ciężkim dniu pracy, oglądamy ulubiony film czy czytamy wciągającą książkę. Ponadto, przyjmujemy w nim gości. W niektórych mieszkaniach wydziela się w nim również strefę do pracy. Dlatego należy dokładnie przemyśleć urządzenie pomieszczenia. Oprócz doboru koloru ścian, podłogi i mebli, istotne są dekoracje do salonu. Pełnią one przede wszystkim funkcję ozdobną, ale wiele z nich jest również praktyczna. Jak udekorować elegancki salon? Główną zasadą jest zachowanie umiaru. Niezależnie, w jakim stylu zaaranżowany jest pokój, to cała przestrzeń powinna być ze sobą spójna. Najlepiej wybrać trzy kolory, które będą dominowały. Nie chodzi tu o to, aby urządzić salon w stylu minimalistycznym, ale żeby zachować harmonię.

Jakie dodatki wybrać?

Jakie dekoracje do salonu wybrać? Zależy do od indywidualnego gustu. Jeżeli jesteśmy sentymentalni, postawmy na ramki z rodzinnymi zdjęciami, fotografiami z podróży czy innych wyjątkowych chwil. Możemy je postawić na komodzie lub powiesić na pustej ścianie np. nad sofą. Nadal kierujemy się zasadą zachowania umiaru! Nasz salon ma być szykowny, a nie przypominać muzeum. Zamiast fotografii możemy umieścić obrazy lub plakaty, które od kilku lat święcą triumfy w trendach aranżacyjnych. Dobieramy je do stylu, a także wielkości salonu. W minimalistycznych salonach pięknie będą komponować się obrazy w stonowanych barwach, przedstawiające krajobrazy, architekturę. Do stylu klasycznego nadają się kwiaty. Natomiast świetnym uzupełnieniem nowoczesnych salonów, będą geometryczne obrazy.

Jakie funkcjonalne dekoracje do salonu kupić?

Dekoracje do salonu pełnią przede wszystkim funkcje ozdobą. Jednak warto wybrać takie akcesoria, które jednocześnie będą praktyczne. Świetnie sprawdzą się designerskie doniczki. Ten niepozorny dodatek w błyskawicznym tempie doda szyku. Innym ciekawym pomysłem są szkatułki. Można w nich schować biżuterię, a dodatkowo postawić na komodzie jako ozdobę. Kolejna propozycja to ozdobne świeczniki. Wystarczy, że włożymy do niej pachnącą świecę, aby ulubiony zapach unosił się w całym pomieszczeniu.

W nowoczesnych salonach pięknie wyglądać będą świeczniki o geometrycznym kształcie. Do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour warto wybrać złote świeczniki lub z kryształkami. Jeżeli potrzebujemy dodatkowe światło, zainwestujmy w lampy. Nie tylko poprawi komfort, samopoczucie, ale również jest ciekawym elementem dekoracyjnym. Mogą być wiszące, stojące lub takie, które położymy np. na komodzie i możemy w razie potrzeby przestawić w inne miejsce. Wybór jest ogromny!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ