profile aluminiowe LED

Obecnie coraz częściej w aranżacjach zarówno domów, mieszkań, jak i sal konferencyjnych lub sal balowych wykorzystuje się efektowne rozwiązania świetlne. Jednym z najlepszych pomysłów na  zaprojektowanie oświetlenia w pomieszczeniu jest zastosowanie oświetlenia LED. Jednym z elementów, które staje się coraz popularniejsze w przypadku wykorzystywania ledów, są profile aluminiowe.

Czym są profile aluminiowe LED

Profile aluminiowe LED to specjalna listwa z odpowiednim wgłębieniem, w której montuje się taśmę LED. Następnie zamontowaną taśmę przykrywa się odpowiednią osłoną, która najczęściej jest matowa. Istnieje oczywiście możliwość dobrania koloru listwy do taśmy zgodnie z naszymi oczekiwaniami.  Dzięki temu cała listwa LED wygląda bardzo estetycznie a nieestetyczna taśma nie jest pokazana. Profil aluminiowy dostępny jest w różnych rozmiarach, z czego najczęściej wykorzystuje się profile o długości 1, 2 lub 3 metry. W sytuacji, gdy chcemy zaaranżować tego typu profil w większych pomieszczeniach, istnieje możliwość zakupu specjalnego profilu o dostosowanej do naszych potrzeb długości.

Kiedy warto wykorzystać profile aluminiowe LED?

Gdy mamy zamiar zainstalować tego typu oświetlenie w miejscu, niedostępnym dla wzroku, z powodzeniem możemy zainstalować zwykłą taśmę LED. Przykładem takiego miejsca jest sufit podwieszany. Oświetlenie to jednak ma coraz szersze zastosowanie, dlatego bardzo często wykorzystuje się je również w innych miejscach jak wokół lustra w łazience, pod łóżkiem, przy meblach w salonie lub szafki w kuchni. Takie miejsca są widoczne gołym okiem, a widok taśmy  LED może być nieestetyczny w ogólnym rozrachunku. Zastosowanie profili aluminiowych zniwelują ten efekt.

Jakie zalety niesie za sobą instalacja profili aluminiowych LED?

Z pomocą przychodzą profile aluminiowe LED, które po pierwsze zabezpieczają naszą taśmę przed potencjalnymi zniszczeniami, zwiększają estetykę rozwiązania, a także niejednokrotnie są wykorzystywane do zmiany światła. Profile aluminiowe zabezpieczają naszą taśmę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zerwaniem, ale również przed niszczycielskim wpływem wody. Dzięki odpowiednim profilom, mamy również większą elastyczność w kwestii wyboru kąta padania światła i jego kierunku. Dodatkowo efekt taśmy LED powoduje, że możemy zaobserwować naświetlenie punktowe w tych miejscach, gdzie znajduje się dioda i znacznie słabsze odbicie tam, gdzie występuje przerwa. Profil aluminiowy sprawi, iż światło będzie padało na całej powierzchni równomiernie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ