rzecznik

Sporo z nas zastanawia się czy Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców jest pomocny. Czy warto pisać do niego i czy może nam pomoc? Szanse te są zazwyczaj nierówne piknik z jednej strony urzędnicy, z drugiej przedsiębiorcy. Jednak prowadzimy firmę i czujemy, że ten lub inny urząd potraktował nas niesprawiedliwie, w takiej sytuacji mamy sojusznika. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/rzecznik-malych-i-srednich-przedsiebiorcow/

Czym zajmuje się Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Pomocy możemy szukać u Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zajmuje się on sprawami chronienia najmniejszych firm w ich kontaktach z urzędami państwowymi oraz samorządowymi, a także różnymi instytucjami. Trzeba dodać również, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw nie zajmuje najmniejszych firm w ich kontaktach z urzędami państwowymi oraz samorządowymi, a także różnymi instytucjami. Trzeba dodać również, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw nie zajmuje się sporami między przedsiębiorcami. Jego usługa jest bezpłatna, zostałeś niesprawiedliwie ukarany lub urzędnicy utrudniają Twojej firmie rozwój, to pamiętaj że masz prawo do błędu przedsiębiorcy. Jeżeli nie jesteś pewien, to zawsze możesz zadzwonić do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, który wszystko Ci wyjaśni.

Kto skorzysta z Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców?

Takiego rzecznika skorzystają przede wszystkim: 

Mikroprzedsiębiorcy

Są to przedsiębiorcy, którzy w przeciągu dwóch ostatnich lat obrotowych mieli nie więcej niż 10 pracowników, a obrót netto w ich firmie i osobna suma aktywów w bilansie nie przekroczyła równowartości 2 milionów euro. 

Mali przedsiębiorcy

Są to przedsiębiorcy zatrudniający mniej niż 50 ludzi, a ogród jak dywanie były większe niż równowartość 10 milionów euro.

Średni przedsiębiorcy 

Zatrudnienie mniej niż 250 pracowników, a ogród nie przekroczył odpowiednika 50 mln euro, a suma aktywów 42 mln euro.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców – informacje

Rzecznik ten został powołany wraz z ustawą z 2018 roku, ale ma na koncie już Udanej inwestycje w sprawach różnego kalibru. Uchroniło między innymi przewoźnika od zapłacenia 10 000 zł kary, obronił przedsiębiorcy w sprawie przedstawienia obowiązku podatkowego urząd uwzględnił wniosek firmy w sprawie zajęcia pasa drogowego, a naczelnik Urzędu Skarbowego wycofał z egzekucji domu rodzinnego przedsiębiorcy. Szczegółowe informacje działalności rzecznika znajdziemy na rządowej stronie internetowej rzecznikmsp.

Zobacz też: http://www.wlasnemiejsce.pl/co-to-jest-prokrastynacja-jak-ja-zwalczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ