Nowoczesny styl , cieszący się niesłabnącą popularnością, doskonale sprawdza się nie tylko w lokalach mieszkalnych, ale i użytkowych. Często inspirują się nim właściciele kawiarni, tworząc miejsca minimalistyczne i przytulne zarazem – takie, do których chce się wracać. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesną kawiarnię, zapraszającą do delektowania się świeżo zaparzoną kawą.   

Otwarta przestrzeń

Nowoczesna kawiarnia to przede wszystkim przestrzeń otwarta, podzielona na kilka stref, spełniających różne funkcje. Nie może zabraknąć w niej miejsca dla większych grup, kameralnych stolików dwuosobowych, jak i wydzielonego kącika dla osób, które lubią pracować przy filiżance ulubionej kawy. Poszczególne części można wydzielić za pomocą zmian w kolorze ścian, fakturze podłogi czy poprzez dobór mebli – obszernej kanapy skandynawskiej, głębokich foteli i wygodnych krzeseł.

Minimalistyczne umeblowanie

W kawiarni utrzymanej w nowoczesnym stylu liczy się minimalizm. Prostota znajduje odzwierciedlenie w formie mebli i materiałach, które zostały użyte do ich produkcji. Najlepszym wyborem będą meble drewniane, obite naturalnymi materiałami, w kolorach bliskich naturze. Minimalizm nie oznacza jednak surowego klimatu – w przytulnej kawiarni wskazany jest miękki fotel, zachęcający, by się w nim rozsiąść i skandynawska sofa, która nada wnętrzu przytulności i zmniejszy dystans między rozmawiającymi ze sobą gośćmi.

Wybór dodatków

Nowoczesny styl lubi nietuzinkowe dodatki. W aranżowanej kawiarni doskonałym wyborem będą zwłaszcza dekoracje wykonane z metalu i szkła – wazony, świeczniki, ramki na zdjęcia oraz industrialne oświetlenie. W strefie spotkań towarzyskich nie może zabraknąć też tekstyliów – wygodnych poduszek z lnu lub bawełny oraz przyjemnych w dotyku narzut z geometrycznymi wzorami umieszczonych na skandynawskiej kanapie. By kawiarnia przyciągała nie tylko zapachem świeżo parzonej  kawy, ale i wyjątkowym wyglądem, jej wystrój powinien tworzyć spójną i stonowaną całość.

Polecamy: ręcznie robione meble skandynawskie marki ScandicSofa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ