Ociekacze na sztućce

Dużym problemem w wielu polskich mieszkaniach, szczególnie tych wybudowanych z wielkiej płyty, jest mała kuchnia. Jeśli kuchnia jest mała będzie nam w niej brakować miejsca w zasadzie na wszystko. Będzie w niej za mało miejsca na gotowanie oraz na zmywanie. Gotowanie w każdej kuchni jest priorytetem, zatem w niemal każdym przypadku oszczędza się miejsce na zlewie, co potem kończy się brakiem ergonomii w jego obrębie, a to z kolei skutkuje uciążliwością zmywania i większą ilością czasu jaką musimy na nie poświęcić.

Jeśli idzie o zlew i zmywanie, to na każdym zlewie stoi suszarka do osuszania naczyń. Suszarki takie są różne i z różnych materiałów. W dziewięćdziesięciu procentach mają jednak wspólną cechę (a w zasadzie wadę) czyli zbyt mało miejsca na sztućce. Skutkuje to tym, że sztućce często zanim zdążą wyschnąć, to z powrotem są w kuchni potrzebne, trzeba je wycierać, a normalne jest że z takiego ociekacza na sztućce, który jest przepełniony wyciągając je powodujemy wypadanie innych sztućców, które po wizycie najczęściej na podłodze, z powrotem kończą w zlewie.

Taki stan rzeczy można w bardzo łatwy sposób zmienić, zaopatrując się w dodatkowe ociekacze do sztućców. Ociekacze takie można ustawić na zlewie, lub zamontować na ścianie. Szczególnie ta druga opcja bywa przydatna, gdyż często zdarza się tak, że z powodu braku miejsca i tak nie ma mowy o dołożeniu czegokolwiek na zlew.

Dodatkowe ociekacze możemy dobrać sobie w odpowiednim fasonie oraz z odpowiedniego materiału, a dodatkowa ich zaletą jest możliwość dobrania kilku ociekaczy z tego samego modelu, ale w innych rozmiarach. Ociekacze na suszarkach są zazwyczaj w tym samym rozmiarze, co powoduje , że większe akcesoria, takie kal łopatki, chochelki czy szczypce, przewracają się powiększając tym samym nasza irytację na istniejącą sytuacje.

Warto jest pomyśleć o dodatkowych ociekaczach na sztućce, gdyż niewielki koszt ich zakupu może nam dać duży efekt, w postaci poprawy ergonomii naszego stanowiska do zmywania, a co za tym idzie zmniejszenia poziomu naszej irytacji.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ