zdjęcie: stock adobe

Stylowa lampa podłogowa to doskonały sposób na ożywienie wnętrza, wprowadzenie do niego przytulnej atmosfery i charakterystycznego akcentu dekoracyjnego. Pozwala na dużą swobodę w aranżacji i właśnie dlatego stanowi coraz częstszy element wyposażenia wnętrza – nie tylko naszych mieszkań, ale także biur i sklepów. Jak wybrać praktyczną i efektowną lampę podłogową?

Lampa podłogowa – stylowy i praktyczny element aranżacji wnętrza

Lampa podłogowa pełni rolę oświetlenia dodatkowego. Jej najważniejszą funkcją jest przede wszystkim rozdzielenie pewnych stref w pomieszczeniu, szczególnie tych, które służą do pracy lub odpoczynku. Pozwala na wykreowanie niezwykle przytulnej atmosfery, sprzyjającej relaksowi i odprężeniu, a także na wyeksponowanie tych części pomieszczenia, które są dla nas najbardziej atrakcyjne.

Dzięki swojej mobilności, może być przestawiana dosłownie z kąta w kąt, nie stanowiąc tym samym żadnego problemu w przypadku ewentualnej zmiany aranżacji wnętrza. Wybór odpowiedniej lampy podłogowej powinien być podyktowany nie tylko naszym gustem, ale także stylem pomieszczenia, w którym zamierzamy ją umieścić. Bogactwo modeli oferowanych obecnie na rynku pozwala nam na indywidualny dobór kształtu, koloru oraz stylu lampy stojącej.

Lampa stojąca – jak wybrać odpowiedni model?

Odpowiednio dobrana lampa podłogowa może subtelnie podkreślić charakter naszego wnętrza. Może także stanowić jeden z głównych elementów jego wystroju – wszystko zależy  od tego, na jaki model się zdecydujemy oraz w jakiej części pomieszczenia zamierzamy go umieścić. Przy wyborze lampy stojącej trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby bardzo dobrze komponowała się ona z meblami oraz pozostałymi akcesoriami znajdującymi się w danym wnętrzu – mówi pracownik sklepu lampy.pl.

Najczęściej spotykany model lampy podłogowej to ten posiadający charakterystyczny klosz ustawiony w jednej pozycji. Dzięki kloszowi skierowanemu ku górze, możemy uzyskać znacznie więcej światła. Jeżeli jednak zależy nam na subtelnym ociepleniu wnętrza i wprowadzeniu do niego nastrojowej atmosfery, warto postawić na lampę z kloszem skierowanym w dół. Dobrym trikiem na powiększenie pomieszczenia jest ustawienie lampy stojącej w jednym z jego rogów.

leilan-lampa-stojaca-z-abazurem-led-e27-3ac5-611661

Dla osób poszukujących lampy podłogowej, która, oprócz funkcji dekoracyjnej ma być po prostu praktyczna, najlepszym rozwiązaniem okaże się model z regulowanym kątem padania strumienia światła. Taka lampa sprawdzi się szczególnie w przypadku, kiedy z danego pomieszczenia korzysta duża liczba osób.

W pomieszczeniach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym, doskonale odnajdą się lampy podłogowe na trójnogu. Modele te są niezwykle uniwersalne. Uwagę zwraca przede wszystkich ich prosta, niezwykle subtelna forma. Elementem charakterystycznym tego rodzaju lamp są zazwyczaj klasyczne, z reguły bawełniane abażury. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że lampy na trójnogu najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Lampa podłogowa na jednej nodze to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które z łatwością można wkomponować w każde wnętrze. Można ją postawić obok sofy, przy łóżku czy też umieścić w wąskiej przestrzeni pomiędzy biurkiem a ścianą. W wolnej chwili można ją także przenieść w inne miejsce. Wyróżnia ją smukła i lekka konstrukcja, która będzie stanowić subtelny element aranżacyjny – mówi pracownik sklepu lampy.pl.

Lampy podłogowe wpisały się na stałe w scenerię naszych salonów, sypialni, a nawet gabinetów. Stanowią niezwykle oryginalny element dekoracyjny. Mogą też pełnić funkcję praktyczną – możemy dzięki nim optycznie pomniejszyć lub powiększyć pomieszczenie. Lampy stojące to także doskonały sposób na stworzenie we wnętrzu niezwykle przyjemnej atmosfery, w pełni sprzyjającej codziennemu wypoczynkowi.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ