Mieszkanie w stylu industrialnym

Styl industrialny wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy uwielbiają surową, a nawet nieco przemysłową stylistykę. Wbrew pozorom takie mieszkanie również może być przytulne oraz wygodne w codziennym użytkowaniu. To od nas zależy ostateczny efekt. Możemy jedynie wprowadzić kilka elementów w tym stylu – z pewnością w ten sposób uda nam się uniknąć przepychu. Umiar zachowajmy również wtedy, gdy mieszkanie jest małe. Kierujmy się zasadą „mniej znaczy więcej”.

Postarzana powierzchnia

Meble pokojowe w stylu industrialnym często wykonywane są z metalu. Bez większych trudności znajdziemy krzesła do jadalni, komodę, czy też szafę. Prezentują się one tak, jakby zostały pożyczone z pobliskiej fabryki. Powierzchnia mebli jest umyślnie postarzana, dzięki czemu wyglądają tak, jakby były w naszym domu od wielu lat. Taki design jest specyficzny, a więc nie każdemu przypadnie do gustu. Wiele osób uwielbia jednak nieoczywiste rozwiązania, które rzadko spotkamy w katalogach wnętrzarskich. Mieszkanie posiada jedyny w swoim rodzaju charakter, którego nie można podrobić.

Ciekawych mebli warto szukać w sklepie internetowym. Mamy tutaj znacznie większy wybór. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że stacjonarny sklep meblowy ma zwykle mocno okrojony asortyment. Eksponowane są przede wszystkim meble we współczesnym stylu, ponieważ to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

Intensywne kolory

Do stylu industrialnego świetnie pasują intensywne kolory. Oczywiście powinny być one jedynie dodatkiem. Bardzo często przemysłowe pomieszczenia prezentują się nieco mrocznie. Dobrze jest więc ożywić je za pomocą soczystych barw. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być różowy fotel, czy też pomarańczowa kanapa. Taki mebel z pewnością będzie znajdować się w centralnym punkcie każdego wystroju, a więc nikt nie przejdzie obok obojętnie. Aranżacja stanie się urozmaicona, co również stanowi wielką zaletę. Nie musimy obawiać się nudy i monotonii.

Jeśli obawiamy się mebli w takim kolorze, to postawmy na dodatki. Dobrą opcją są poszewki na poduszki, zasłony, czy też dywaniki. Nie zapomnijmy również o dobrze dopasowanym oświetleniu. Lampy w stylu industrialnym często wykonywane są z kamienia, czy też innych ciężkich materiałów. Są solidne, a jednocześnie unikatowe. Za ich pomocą stworzymy w wnętrzu magiczny klimat. Możliwości jest wiele – jeśli nie posiadamy pomysłu, to warto zapoznać się z inspiracjami znajdującymi się w internecie. Być może uda nam się znaleźć coś, co nas zachwyci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ