Modnie i przytulnie – 4 pomysły na aranżację sypialni w neutralnych barwach

Stonowane kolory, miękkie poduszki, przytłumione światło i wszechogarniające wrażenie harmonii – a do tego modne detale i wiele nowatorskich rozwiązań. W artykule podpowiadamy, jak urządzić przytulną sypialnię i prezentujemy nasze pomysły na aranżacje w różnorodnej stylistyce.

Sypialnia to przestrzeń regeneracji sił po męczącym dniu, miejsce wyciszenia i odpoczynku, dlatego troska o odpowiedni klimat tego pomieszczenia jest dla wielu z nas priorytetem. Na szczęście bieżące trendy pozwalają na stworzenie wnętrza modnego i komfortowego jednocześnie. Przede wszystkim bardzo popularne ostatnio neutralne barwy i naturalne faktury idealnie wpisują się w klimat przytulnej sypialni. Miękki kaszmir, bawełna dobrej jakości, elementy drewna i ceramiki wprowadzają ciepły, domowy klimat, a są ostatnio preferowane przez projektantów wnętrz. Dbałość o nastrojowe oświetlenie daje przestrzeń do zastosowania oryginalnych, autorskich lamp, które podkreślają indywidualny styl domowników. Rozproszone światło sprzyja wyciszeniu przed snem. Dla podwyższenia komfortu musimy też rozważyć ocieplenie podłogi – wszakże po sypialni często chodzimy boso. Zamiast niemodnych puszystych dywanów warto zastosować ogrzewanie podłogowe i płytki ceramiczne. Te nowej generacji są w pełni dostosowane do dużych wahań temperatury, a dodatkowo (w odróżnieniu od innych okładzin) są bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Co więcej – coraz częściej doskonale odwzorowują fakturę drewna czy kamienia, więc wpisują się w najnowsze trendy. Wiele ciekawych propozycji znajdziemy na stronie sklepu Ceramiki Paradyż: https://sklep.paradyz.com/kolekcje Poniżej przedstawiamy cztery propozycje urządzenia sypialni, w których komfort i estetyka współgrają idealnie.

Prezentowana na zdjęciu tytułowym aranżacja potwierdza, że naturalne struktury drewna i kamienia są niezastąpionymi elementami przytulnego wnętrza. Okładzina z sosnowych desek, miękkie tkaniny, wiklinowe koszyki korespondują z delikatną powierzchnią kamiennej posadzki. Rektyfikowane płytki z kolekcji Adana Ceramiki Paradyż wyróżnia duży format (75×75 cm i 75×24,7 cm), dzięki któremu podłoga wygląda jak jednolita, gładka tafla, pogłębiając wrażenie harmonii we wnętrzu. Dodatki w delikatnych pastelowych odcieniach niebieskiego i białe ściany dopełniają efekt. Zastosowanie jasnych barw ma także wymiar praktyczny – pokój na poddaszu zazwyczaj jest niedoświetlony, więc nawet czysta biel nie będzie męczyć wzroku.  Matowe płytki z gresu szkliwionego są bardzo wytrzymałe – można je zastosować zarówno przy ogrzewaniu podłogowym, jak i na tarasie, zachowując ciepłą, stonowaną kolorystykę w całym domu. 

optimal detal

Wielki format płytek jest ostatnio mocnym trendem – nie bez powodu, wszakże daje szerokie możliwości aranżacyjne. Idealnie wpisuje się w stylistykę minimalistyczną, szczególnie tę inspirowaną kulturą Japonii. Geometryczne formy, oszczędność dodatków i wyrafinowana prostota to propozycja dla osób, które po powrocie do domu szukają spokoju i zapomnienia o codziennych problemach. Płytki z kolekcji Optimal Ceramiki Paradyż (75×75 cm i 24,7×75 cm) charakteryzuje paleta pięciu neutralnych odcieni oraz subtelna grafika odwzorowująca układ warstw naturalnego kamienia. Jej elegancki charakter podkreśla rozproszone światło świec. Owalny kształt świeczników i dodatki nawiązujące do estetyki japońskiej współtworzą harmonijną, relaksującą atmosferę. I któż powiedział, że minimalistyczne wnętrze nie może być przytulne?

intero

Kolejna aranżacja udowadnia, że jasna paleta barw nie jest jedyną opcja w modnym wnętrzu. Ciepłe brązy mogą prezentować się bardzo atrakcyjnie, szczególnie jeśli przełamiemy je bielą i stonowaną zielenią przywodzącą na myśl skojarzenie z rodzimą naturą. A wszakże faktury słojów drewna i kolor mchu są w tym sezonie bardzo pożądane. Brak wzorów i jednolite powierzchnie wpływają na nasz umysł uspokajająco, a atmosferze relaksu sprzyja widok jednolitej, gładkiej posadzki. Kolekcja Intero Ceramiki Paradyż obejmuje aż 8 modnych, neutralnych wariantów kolorystycznych i cztery formaty (29,8×59,8 cm, 44,8×89,8 cm, 59,8×59,8  cm oraz 59,8×119,8 cm), więc jest uniwersalna – sprawdzi się zarówno w dużym, przestronnym, jak i mniejszym gabarytowo pomieszczeniu.

herrera bianco pokoj

Ostatnia aranżacja wpisuje się w popularną estetykę skandynawską. Jasne, rozświetlone wnętrze o śnieżnobiałych ścianach ocieplają miękkie tkaniny i żywe rośliny, wprowadzające swobodny, weekendowy nastrój. Naprzeciw łóżka, aby nie męczyć wzroku, zastosowano ciekawą okładzinę o strukturze kamienia, współgrającą z fakturą bielonych desek na podłodze. Aż trudno uwierzyć, że w rzeczywistości nie jest to drewno, a płytki ceramiczne, idealnie odwzorowujące strukturę słojów i przetarcia typowe dla wiekowego parkietu. Kolekcja Herrera Ceramiki Paradyż jest dostępna w wymiarach 19,8×119,8 cm oraz 14,8×89,8 cm i w dwóch wariantach kolorystycznych: Bianco i Nero. Matowe płytki z gresu szkliwionego są bardzo odporne i wytrzymałe na działanie skrajnych temperatur, więc można je stosować także na zewnątrz. To idealne rozwiązanie dylematu: skrzypiący, ale szlachetny parkiet czy praktyczne płytki.

Zastosowanie płytek ceramicznych przy ogrzewaniu podłogowym wydaje się nie tylko modną, ale również komfortową opcją, gdyż pozwala uniknąć odczucia chłodu po wstaniu z łóżka. To idealne rozwiązanie w przytulnej i nowocześnie zaaranżowanej sypialni. Obok miękkich poduszek, rozproszonego światła,  osobistych dodatków i naturalnych faktur współtworzy atmosferę pomieszczenia, w którym na pewno wypoczniemy.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ