Biuro w dynamicznym stylu - jak je urządzić?

Firma, aby się rozwijać musi być dynamiczna. Każdy pracodawca chce, by jego pracownicy działali kreatywnie i wnosili jak najwięcej do firmy. W miejscu pracy spędzamy ponad połowę dnia i to, jak jest urządzone wpływa na nasze samopoczucie. Projekt biura może w tym pomóc, ale również spowodować, że ludzie będą ospali i rozproszeni.

Czym się kierować przy urządzaniu biura?

Biuro powinno być w neutralnych, jasnych barwach, a dla pracodawców wyzwaniem jest dobór takiej kolorystyki w biurze, by sprzyjała ona pracy i koncentracji. Wiele barw znacząco wpływa na funkcjonowanie i wydajność pracownika. Sądzi się, że pastelowe, ciepłe kolory sprzyjają koncentracji. Zdecydowanie w miejscu pracy powinno unikać się zdecydowanych, jaskrawych kolorów. Warto także pamiętać, by sufity były białe i nie odwracały uwagi pracownika od wykonywanych obowiązków. Dobór kolorystyki powinien uwzględniać oświetlenie. Należy wziąć pod uwagę, zarówno oświetlenie naturalne, jak i sztuczne. Dużo zależy od jego rodzaju. Nawet biel inaczej wygląda przy lampach punktowych, inaczej przy oświetleniu dziennym.

Pozostało nam najważniejsze. Musimy wybrać meble, jednocześnie pamiętając o tym, że biuro ma być dynamiczne. Ciężkie, drewniane biurka w ciemnych kolorach są wybierane coraz rzadziej. Zdecydowanie częściej pracodawcy decydują się na meble w jasnych barwach wykonanych z płyt mdf lub sklejki. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wykonują tzw. meble modułowe. Pozwala nam to stworzyć w łatwy sposób biura w nowoczesnym, dynamicznym stylu. Co więcej, standardem zaczynają być biurka z możliwością regulacji wysokości blatu. Fabryka mebli Wuteh (http://wuteh.com.pl ) w swojej ofercie ma meble w klasycznym stylu, ale też takie, które swoja formą nadadzą lekkości każdemu pomieszczeniu.

Pamiętajmy, że do biura niezbędne są szafy i kontenery. Świetnym rozwiązaniem są kontenery na kółkach. Dzięki temu w łatwy sposób możemy szybko zmienić aranżację wnętrza. Biurka z elektryczną regulacja wysokości? Genialny mebel, który za pomocą jednego przycisku w szybki sposób zmienia wysokość blatu.

Czego unikać tworząc dynamiczne wnętrze?

Najważniejsze, aby przy wyborze mebli do biura stawiać na dobrej jakości materiały. Biurko i fotel będą bardzo eksploatowane przez pracownika. Warto zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nic się z nimi nie stanie przez długi czas. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ergonomię. Osiem godzin przed monitorem na niewygodnym fotelu może powodować wiele schorzeń kręgosłupa. Kolejną sprawą jest oświetlenie. Trzeba zachować umiar. Zbyt jasne będzie źle wpływało na oczy, a zbyt ciemne pomieszczenie skutkuje ospałością osób pracujących w takich warunkach.

W każdym biurze są dokumenty, poczta itd. Często projektując wnętrze zapominamy o tym, aby stworzyć odpowiednia ilość szaf, kontenerów na papiery. W dłuższej perspektywie czasu skutkuję to bałaganem na biurku, w segregatorach itd. Nieporządek wpływa bardzo negatywnie na jakość i wydajność pracowników. Stwórzmy takie wnętrze gdzie z łatwością będzie można w sposób zorganizowany przechowywać dokumenty. Usprawni to pracę i jednocześnie wpłynie na estetyczny wygląd pomieszczenia.

Ostatnią rzeczą, jakiej powinniśmy unikać w biurach, są sztuczne kwiaty. Prawdopodobnie jest to spuścizna po czasach PRL-u, ale niestety przetrwała do dziś. Zdecydowanie nie jest to detal, który powinien znaleźć się w dynamicznym pomieszczeniu. Warto zainwestować w żywe rośliny, które poza względami estetycznymi działają uspokajająco oraz poprawiają samopoczucie pracowników.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ