Praca biurowa wymusza na pracownikach przebywanie w przysłowiowych czterech ścianach około ośmiu godzin dziennie. Dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o prawidłowy komfort pracy, który polega w głównej mierze na tym, by nie rozpraszać, nie pobudzać zbytnio oraz nie przytłaczać. Idealne są ściany w stonowanych i jasnych kolorach, jednak jednocześnie nie mdłe. Przez mdłe rozumiemy jasne beże i kremowe odcienie, które na dłuższą metę są bardzo nieciekawe. Jak zatem odświeżyć biuro niskim kosztem tak, by jednocześnie pozostało ono przyjazne dla pracowników?

Fototapety z krajobrazem, czyli jak NIE motywować pracowników

Niestety fototapety bardzo często kojarzą się z tandetnymi widokami egzotycznych widoków. Umieszczanie czegoś takiego w miejscu pracy działa bardzo demotywująco. Nie ma znaczenia, jak bardzo lubimy swoją pracę. Oglądanie pięknych, ciepłych i słonecznych plaż, na których nie możemy być, jest przytłaczające. Dlatego szczerze odradzamy właśnie taki sposób na odświeżanie biura. Nie dość, że wygląda to nieciekawie, to jeszcze bardzo negatywnie wpływa na morale ekipy. Podobnie może być z jakimikolwiek innymi krajobrazami, niekoniecznie egzotycznymi. Okazać się one mogą bardzo nietrafione.

Geometryczne wzory i zawroty głowy

Wiadomo, że nic nie rozprasza uwagi bardziej niż wzory geometryczne. Istnieje tapeta na wymiar, która przedstawia złudzenia optyczne. Tego typu tapety są bardziej ciekawostką, która sprawdzi się w miejscach słabo uczęszczanych. Spoglądanie na nie przez kilka godzin dziennie mogą doprowadzić do bólu głowy. Podobnie jest ze wszystkimi innymi tapetami przedstawiającymi wzory geometryczne. Pomimo iż może się nam wydawać, że dana tapeta wygląda ciekawie, jest interesująca i z pewnością pobudzi umysł do pracy i wydobędzie z ludzi energię. Niestety nic bardziej mylnego. Tego typu elementy umieszczone na ścianie bardzo rozpraszają uwagę, sprawiając, że część z nas nie jest się w stanie skupić na niczym innym.

Neutralność – najlepszy wybór

Zdecydowanie najlepszym wyborem pozostaje fototapeta na wymiar, która jest neutralna i przedstawia coś, co kojarzy się z pozytywna energią, codziennymi przyjemnościami. Warto także poszukać takiej tapety, która będzie idealnie wpasowywać się w działalność firmy, czy w jakikolwiek sposób odzwierciedlać to, czym dane miejsce się zajmuje. Zawsze jednak należy kierować się jedną podstawową zasada – neutralność. Nie krzykliwe tapety, nie iskrzące się kolory.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ