Podpowiadamy, jaką baterię kuchenną wybrać

Kuchenne rewolucje w domowym zaciszu cieszą wszystkich zgłodniałych domowników. Gotowanie to wielka przyjemność, a jedzenie własnoręcznie przygotowanego posiłku to dodatkowo ogromna satysfakcja. Niestety wiąże się to też z koniecznością sprzątania i zmywania naczyń. Podpowiadamy, jaką baterię kuchenną wybrać, aby korzystanie ze zlewu było przyjemne, jak nigdy.

Zlew i bateria kuchenna to nierozłączna para 

Bez względu na to, czy planujemy tylko wymianę baterii, całego osprzętu w kuchni, czy też gruntowny remont, musimy pamiętać, że bateria kuchenna oraz zlew tworzą nierozłączną parę w naszej kuchni. Przy wyborze baterii kuchennej, musimy zatem zwrócić uwagę na to, jakie możliwości montażowe daje nam posiadany przez nas zlew.  Nie możemy wybrać baterii, która będzie przystosowana do montażu w ścianie, kiedy posiadamy już zlew z możliwością zamontowania w nim baterii.

Bateria ścienna czy sztorcowa? 

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Wszystko zależy od sposobu doprowadzenia wody w naszej kuchni. Jeżeli zdecydowaliśmy się tylko na wymianę baterii, a posiadamy doprowadzenie bezpośrednio w ścianie powyżej zlewu, powinniśmy poszukiwać baterii kuchennej z możliwością montażu w ścianie. Z kolei, jeżeli nasz plan działania obejmuje możliwość zmiany doprowadzenia wody w tym pomieszczeniu, możemy zdecydować się na baterię sztorcową.  Warto przemyśleć takie rozwiązanie, ponieważ bateria montowana w zlewozmywaku lub blacie, jest łatwiejsza w instalacji. Dużo prościej jest również skorygować jej ustawienie względem konstrukcji doprowadzającej wodę.

Postawmy na prostotę i łatwość w działaniu  

Każda dostępna na rynku bateria – czy to przeznaczona do montażu pod prysznicem lub przy umywalce w łazience, czy to kuchenna – może posiadać rozwiązanie, które ułatwi korzystanie z niej. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku baterii kuchennych jest możliwość obsługi całościowej regulacji strumienia wody za pomocą jednej ręki. Dlatego dobrze, jeżeli wybierzemy urządzenie, które posiada mieszacz, zamiast tradycyjnych dwóch kurków. Niewątpliwie, tradycyjne dwa zawory będą pięknie komponowały się z modnymi teraz zlewami wykonanymi z ceramiki. Jednak musimy pamiętać też o praktyczności i wygodzie użytkowania. W kuchni nie zawsze ma się wolne obie ręce, które pozwalają na idealne dobranie temperatury oraz siły strumienia wody. Tradycyjne rozwiązanie właśnie tego wymaga, a mieszacz pozwoli nam ustawić wszystko jednym ruchem dłoni.

Wylewka, która pozwoli na więcej  

 Wybierając baterię łazienkową, pamiętajmy o tym, że od wylewki będzie zależeć to, czy do zlewu zmieści się nam głęboki garnek. Im bardziej wylewka będzie oddalona od dna zlewu, tym większe rzeczy będziemy mogli włożyć do niego. Niestety, takie rozwiązanie ma również swoją wadę. Oddalenie powoduje bowiem rozprysk wody od dna zlewu. Dlatego powinniśmy poszukiwać złotego środka między zlewem oraz baterią i jej wylewką, umożliwiających nam ich komfortowe użytkowanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyciągana wylewka, która pozwoli nam na mycie naczyń pod różnymi kątami. Przyda nam się również w sytuacji, kiedy nie posiadamy innego miejsca, gdzie moglibyśmy napełnić większe naczynie lub wiadro wodą. Posiadając wylewkę, będziemy mogli to uczynić bez mniejszego problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ