Poznań przyjazny dla każdego

0
746

Stolica województwa Wielkopolskiego i jedno z największych miast w Polsce. Poznań to nie tylko bogata historia, lecz również niezwykle dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski. Jest to jednak miejsce, gdzie każdy będzie czuł się dobrze i nie ma tu znaczenia czy jesteśmy turystami chcącymi zasmakować jego specyficznego klimatu czy też którymś z przedstawicieli młodego pokolenia wchodzącego w dorosłość, które szuka dla siebie perspektywicznego miejsca z wieloma możliwościami. Obie te grupy będą z pewnością poszukiwać czegoś innego więc w tym artykule przedstawimy co Poznań może zaoferować turystom oraz zwykłym mieszkańcom.

Czy więc to prawda, że domy w Poznaniu pachną rogalami? Przekonajmy się sami! Jak wspominaliśmy miasto to położone jest w środkowo-zachodniej Polsce. Czas wolny możemy tam spędzić na na prawdę tysiące sposobów a dodatkową zaleta jest to, że możemy się zaopatrzyć w tak zwaną Poznańską Kartę Turystyczną, dzięki której do wielu tamtejszych atrakcji będziemy mieli dostęp za pół ceny . Trzeba przyznać, że taka opcja jest na prawdę kusząca więc pomysłowym włodarzom miasta należy tylko przyklasnąć pomysłu. Najważniejszą atrakcją jest Stary Rynek na którym znajdziemy ratusz. Budynek ten pochodzi jeszcze z czasów renesansowych i śmiało można go nazwać symbolem stolicy województwa Wielkopolskiego. Środkowa wieżyczka przyozdobiona jest przez zegar i dwa mechaniczne koziołki, które poruszają się w rytm hymnu.

Obecnie ratusz ten wykorzystywany jest jako siedziba Muzeum Historii Miasta. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że w każdą sobotę tę placówkę kulturalną możemy zwiedzać zupełnie za darmo. Z ciekawych miejsc należy wyróżnić jeszcze Zamek Królewski oraz Muzeum Archeologiczne. Jak podkreślają nawet mało zapaleni amatorzy tej tematyki znajdujące się tam ekspozycje są na prawdę interesujące i godne odwiedzenia.

Gdy mówimy o atrakcjach nie sposób pominąć Parku Cytadela, która jest jednym z pięciu najbardziej zazielenionych miejsc. Odwiedźmy również popularną Palmiarnię, dzięki której poczujemy na własnej skórze tropikalny klimat. Wielbicieli sportu z kolei z pewnością zainteresuje także Inea Stadion na którym swoje mecze rozgrywa miejscowy klub Lech Poznań a który był także areną zmagań podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbywały się w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie.

Widzimy więc, że turyści powinni tu przyjechać a jak wygląda życie codzienne? Jak mówią mieszkańcy w Poznaniu żyje się całkiem dobrze. Co prawda zarówno mieszkania jak i domy w Poznaniu nie należą do najtańszych to jednak dzięki ogromnemu potencjałowi gospodarczemu miasta daje ono możliwość by na to mienie zarobić. To jak wiem nie zawsze jest niestety regułą w naszym kraju. Trudno się zatem dziwić, że od wielu lat miasto wybierane jest jako jedno z najchętniej zaludnianych przez młodych ludzi. Liczne uczelnie, szkoły i inne ośrodki naukowe dają możliwość stałego poszerzania swoich kwalifikacji i zdobywania wiedzy. Podsumowując więc nasze rozważania możemy stwierdzić, że Poznań jest bardzo przyjaznym miejscem nie tylko dla turystów, lecz także dla tamtejszych mieszkańców – zarówno tych obecnych jak i przyszłych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ