Stylowe płytki podłogowe – inspiracje na 2022 rok

0
432

Płytki podłogowe to rozbudowana rodzina produktów, która ewoluuje z roku na rok. Pojawiają się nowe modele, prezentujące oryginalne i nietypowe wzorce estetyczne. Również rozmiar i kształt płytek jest tematem ciągle eksploatowanym. W rezultacie, na sklepowych półkach znajdziesz dziś zarówno konwencjonalne płytki podłogowe jak i zupełnie nowoczesne, awangardowe style. Poniżej bierzemy temat stylowych płytek podłogowych pod lupę. Przyglądamy się najciekawszym motywom i rozwiązaniom aranżacyjnym oraz podpowiadamy – jakie płytki podłogowe warto wybrać, by łazienka w twoim mieszkaniu zmieniła się w prawdziwe, hotelowe spa.

Styl retro – w nowoczesnej odsłonie. Czyli o płytkach z klasycznymi wzorami

Płytki przypodłogowe w stylu retro kojarzy każdy z nas. Spotykamy je do dzisiaj w starych kamienicach oraz innych budynkach pamiętających jeszcze początek poprzedniego wieku. Obecnie, styl ten jest odkrywany na nowo, a jego niewątpliwe walory estetyczne są prezentowane w nowoczesnej odsłonie.

Szczególnie dobrze wypadają płytki wykonane z niedużych bloków materiału – na przykład kwadratowe o długości krawędzi wynoszącej zaledwie 20 cm. Płytkie takie znajdziesz między innymi w ofercie Domus Ceramika – w kolekcji o sugestywnej nazwie „1900”. Płytki takie nadają się idealnie do tworzenia bardziej rozbudowanych wzorów i mozaik. Dzięki dużej liczbie pozycji składającej się na tę kolekcję, możesz stworzyć oryginalny układ, idealnie pasujący do podłogi w twojej łazience (i nie tylko w niej!).

Ciekawą kolekcję płytek przedstawia też „World Parks”, czyli zestaw płytek prezentujących odmienne wzory, imitujące klasyczne schematy. Płytki takie można stosować zarówno w sposób zorganizowany, jak i spontaniczny – układając za ich pomocą nieregularną mozaikę.

Piękno w odsłonie geometrycznej – czyli o estetyce prostych linii i kształtów

Drugim ważnym nurtem estetycznym i aranżacyjnym eksploatowanym w świecie płytek podłogowych jest nacisk na rozwiązania nowoczesne – z wyszczególnieniem motywów geometrycznych. Płytki prezentujące ten styl nadają się idealnie do łączenia z aranżacjami nowoczesnymi, minimalistycznymi, a także ekskluzywnymi.

Warto pod tym względem polecić kolekcję „Verona”, w której znajdują się płytki o kształcie sześciokąta. Płytki takie można układać jedna obok drugiej, tworząc rozbudowane desenie imitujące układ pszczelego plastra miodu. Są to płytki dedykowane zarówno do układania na podłogach jak i ścianach.

Styl geometryczny eksploruje również kolekcja „Venus”. Obecne w niej sześciokątne płytki zostały pokryte prostym motywem – w postaci pięciu linii prostych w kolorze białym, wychodzących z jednego roku. Rezultat jest olśniewający – ustawiona jedna obok drugiej, płytki wytwarzają wyjątkowo estetyczną, harmonijną atmosferę. Na „Venus” składają się płytki dostępne w kilku kolorach, co pozwala na wybór odcieni pasujących zarówno do twoich preferencji estetycznych jak i zastosowanej w łazience armatury lub koloru ścian.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ