Drzwi harmonijkowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych drzwi skrzydłowych, zwłaszcza do wnętrz, w których nie znajdziemy miejsca na klasyczne skrzydło. Ich otwieranie i zamykanie nie wiąże się z koniecznością posiadania miejsca, w którym musi się zmieścić ich szerokość. Wystarczy posiadać przestrzeń, którą chcemy podzielić i gotowe. Poruszają się po jednej linii, doskonale spełniając swoją funkcję i oszczędzając użytkownikowi niewygodnego mijania otwartego skrzydła. Jednak należy pamiętać, że nie jest to ich jedyna zaleta, choć niewątpliwie jedna z największych. Polecamy ofertę Bricoman: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-skrzydla-wewnetrzne-oscieznice-harmonijkowe/drzwi-harmonijkowe

W drzwiach harmonijkowych możemy również odnaleźć doskonały element dekoracyjny. Wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, zatem do każdego wnętrza możemy znaleźć taki, który je upiększy. Znajdziemy wśród nich takie, które w całości oddzielą od siebie pomieszczenia, dając pełny komfort z użytkowania dwóch odrębnych przestrzeni, ale również te, które w swojej budowie posiadają szyby, czy ażurowe przesłonki, dzięki czemu zyskujemy we wnętrzu gustowną ozdobę i możliwość podziału przestrzeni. Dodatkowym nowoczesnym rozwiązaniem w przypadku drzwi harmonijkowych są różnego rodzaju nadruki – tutaj wybór jest niemalże nieograniczony.

Znajdziemy na nich przepiękne pejzaże, panoramy miast, martwą naturę, sylwetki zwierząt, abstrakcyjne grafiki i wiele innych wzorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Tego rodzaju drzwi harmonijkowe stanowią już nie tylko element oddzielający od siebie przestrzeń, ale również element wystroju, który nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Warto również zwrócić uwagę na to, że na rynku dostępnych jest tak dużo różnych wzorów, że drzwi możemy dopasować do każdego rodzaju pomieszczenia: sypialni, salonu, czy kuchni. Rozwiązanie w postaci harmonijkowych drzwi z pewnością zadowoli użytkowników w różnym wieku – dopasujemy wśród nich takie, które będą pasować do klasycznych i eleganckich mieszkań, ale również takie, które ucieszą młodego użytkownika, zwłaszcza jeśli dzięki nim zyskał właśnie swój pierwszy osobny pokój. Jednak na pewno każdy z nich może dopasować materiał i wzór drzwi tak, aby odzwierciedlały charakter wnętrza, czy nawet charakter osoby, do której przestrzeni prowadzą. Kolejną ogromną zaletą drzwi harmonijkowych jest ich cena – często stanowią dużo bardziej budżetową alternatywę dla klasycznych drzwi. Czy drzwi harmonijkowe to przeżytek, którego czasy minęły? Z pewnością nie. To pomysł dla kogoś, kto w swoich wnętrzach szuka nietuzinkowych rozwiązań, stawiając przy tym na wygodę użytkowania i możliwość pełnego dostępu do przestrzeni, na której drzwi są zamontowane.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ