Specjaliści zajmujący się branżą aranżacji wnętrz nie mają najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że ostatnio monochromatyczne obrazy cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak Polacy coraz częściej stawiają na prostotę i minimalizm w swoich wnętrzach, a takie właśnie egzemplarze świetnie się w tym przypadku sprawdzają. Czas zatem na to, aby przekonać się, w jakich aranżacjach najlepiej się one prezentują, kto je zwykle wybiera i jaką role pełnić mogą na danej przestrzeni!

Gdzie kupić monochromatyczne obrazy?

Na początek warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym ze sklepów warto byłoby tego typu naścienne ozdoby nabyć, by być w stu procentach przekonanym o tym, że w przystępnej cenie kupujemy najwyższej jakości model. Poleca się dziś w sposób szczególny wiodący sklep internetowy https://www.fototap.pl/obrazy, który wybierany jest przez Polaków coraz częściej.

W tym przypadku bowiem mamy do czynienia z ogromną ilością interesujących, stworzonych z ponadprzeciętną dbałością o szczegóły modeli. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż kurier dostarcza wybrany egzemplarz bardzo szybko, ceny zaś są umiarkowane. Można także liczyć na fachową obsługę, pomoc i wsparcie przy podjęciu ostatecznej decyzji.

W jakich przestrzeniach sprawdzają się modele tego typu?

Gdy myślimy o dekoracyjnych obrazach, zwykle w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl pokój dzienny. Trudno wszak dziwić się temu, skoro jest to pomieszczenie uznawane powszechnie za najbardziej reprezentacyjne w całym domu lub mieszkaniu. To tutaj bowiem przyjmujemy gości i tu właśnie spędzamy czas w gronie rodzinnym. Oczywiście najczęściej mieszkańcy naszego kraju dekorują ściany monochromatycznymi obrazami właśnie na tego typu przestrzeniach.

Pamiętajmy jednak o tym, że absolutnie nie jest to jedyne z możliwych rozwiązań. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach ozdabianie ścian obrazami związane jest właściwie z każdą przestrzenią w domu czy mieszkaniu. Bardzo często pojawiają się one zatem w sypialniach, nierzadko spotkać je możemy także w przedpokojach, jadalniach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych albo też gabinetach przeznaczonych do pracy.

Co jest modne?

Jeśli chodzi o kolorystykę, bywa bardzo różnie. Wszak wszystko uzależnione jest od tego, z jakimi barwami mamy do czynienia w całym pomieszczeniu. Jeśli bowiem decydujemy się na monochromatyczne dzieło, możemy zastosować różne rozwiązania. W pierwszym z przypadków decydujemy się na to, by całe wnętrze utrzymane było w danym kolorze, w drugim natomiast staramy się przełamać nieco ten trend, w jasnym wnętrzu stosować ciemny obraz lub też odwrotnie. Jak widać nie ma tutaj jednej drogi i każdy może zastosować taki pomysł, jaki jego zdaniem sprawdzi się najbardziej doskonale.

Ile to kosztuje?

Wiele osób twierdzi, że za monochromatyczne obrazy drukowane na płótnie najwyższej jakości z pewnością trzeba dużo zapłacić, dlatego nie każdego na to stać. Pora jednak rozwiać dziś wszelkie wątpliwości. Okazuje się bowiem, że w tym przypadku wcale nie trzeba nadwyrężać mocno domowego budżetu, aby mieć w swoim domu czy mieszkaniu dzieła, które z powodzeniem mogłyby zawisnąć w prestiżowym muzeum czy też w najlepszej galerii sztuki.

obrazy-monochromatyczne-fototap_pl-3

Dlaczego obrazy monochromatyczne?

Odpowiedzieć sobie jeszcze musimy na pytanie, dlaczego tak wielu Polaków stawia na takie właśnie egzemplarze, chociaż do wyboru jest przecież mnóstwo bajecznie kolorowych ozdób naściennych. Powodów, jak się wydaje, jest wiele. Po pierwsze monochromatyzm to z całą pewnością rozwiązanie szalenie eleganckie. Każdy, kto pragnie, by w jego domu rządził najlepszy styl i gust, na takie rozwiązanie na pewno pewnością się zdecyduje. To też dobry wybór dla każdego, kto zwyczajnie lubi odpoczywać i relaksować się na takich właśnie przestrzeniach. Monochromatyczne modele kupują zwykle ci, którzy pragną, by ozdoba naścienna nie kontrastowała a całością wnętrza, jednak aby stanowiła jego znakomite uzupełnienie.

Rok 2018 pod znakiem monochromatycznych obrazów!

Niezależnie od tego, czy ja jasne czy ciemne, czy znajdują się w obszernym pokoju dziennym czy też w niewielkim przedpokoju – zdaniem specjalistów zajmujących się branżą aranżacji wnętrz rozpoczynający się rok z całą pewnością upłynie nam pod znakiem takich właśnie ozdób naściennych. Oczywiście są osoby, które niejako na przekór obecnemu trendowi wybierały będą modele bajecznie kolorowe, lecz nie da się ukryć, że to monochromatyzm coraz częściej rządzi i króluje we wnętrzach. I bardzo nam się to podoba!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ